Kelp pro zdraví i na hubnutí

Víte, co je to kelp? Pod tajemným označením se skrývá řasa chaluha bublinatá. Můžete na ni narazit na mořském pobřeží, a čím dál častěji také v lidském jídelníčku. Právě vysoký obsah hodnotných látek z ní dělá ideální výživu pro lidské tělo.

17

Pokud chcete, aby váš organismus fungoval tak, jak má, a aby mu nechyběly žádné důležité látky, sáhněte čas od času po chaluze bublinaté i vy.

Na první pohled to může znít divně, neboť Češi nejsou na konzumaci řas zvyklí tak, jako jiné národy. Nicméně upravit kelp tak, aby lahodil vašemu oku i žaludku, není nic složitého. Navíc, není třeba, abyste používali celé řasy – bohatě postačí, když si k doplnění živin do organismu zvolíte prášek z chaluhy bublinaté, který jednoduše v doporučeném množství přidáte do jídla – třeba do smoothie, do polévky anebo do salátu. Anebo třeba tablety.

Díky vysokému obsahu jódu můžete prášek z kelpu využít i jako sůl.

Právě nezvykle vysoký obsah jódu dělá z chaluhy bublinaté zajímavý doplněk stravy. Jen málokde jinde najdete jód v tak vysokém množství v přirozené potravě. Jestliže nechcete konzumovat rafinovanou sůl, která je jódem uměle obohacená, pak bude chaluha bublinatá vaším skvělým pomocníkem.

Navíc v přirozené podobě jsou všechny živiny mnohem lépe stravitelné.

Vysoký obsah jódu prospívá štítné žláze. Tato žláza má výrazný vliv na metabolismus člověka. Můžeme proto říct, že kelp a hubnutí se pozitivně ovlivňují. Jestliže chcete zhubnout nějaký ten kilogram anebo si štíhlou linii udržet, pak byste se kelpu neměli vyhýbat.

Chaluha bublinatá nadto příznivě působí i na nervovou soustavu člověka a na jeho pokožku.

A není se čemu divit, vždyť výčet živin, které obsahuje, je hodně dlouhý: jedná se především o vitamíny (vitamíny skupiny B, vitamíny C, D, K a E), minerály (vápník, hořčík, fosfor, síra, draslík, železo, křemík a jiné), stopové prvky, bílkoviny, vlákninu. A také již zmíněný jód.

button_kupte-zde