Domácí zeleninu si může vypěstovat každý – třeba na okenním parapetu

Trápí vás, že nevlastníte ani kousek půdy, a tak to máte ke zdravým potravinám daleko? Nevěšte hlavu, stále jsou tu možnosti, co můžete podniknout. Domácí zeleninu na váš stůl můžete sklízet i na balkóně, a dokonce i na okenním parapetu. Řeč není o ničem jiném, než o klíčení semínek!

Klíčky se pomalu, ale jistě dostávají do hledáčku všech, které zajímá zdravé stravování.

Jejich velkou předností je to, že si je může dopřát naprosto každý – zajistit si v tomto případě vlastní produkci je hračka, nebude vás to stát víc, než pár korun, a získáte maximálně chutné, a především maximálně kvalitní super jídlo!

Superpotraviny se vyznačují tím, že v porovnání s ostatním jídlem obsahují významně vysoké množství živin, a právě mladé klíčky rostlin k nim jednoznačně patří.

Máte zdravé potraviny spojené s nevalnou chutí? U klíčků to neplatí! Jen málokdy narazíte na tak dokonalou kombinaci výtečné chuti a vysokého obsahu minerálů, vitamínů, enzymů, bílkovin či vlákniny. Navíc si můžete volit semínka právě podle toho, jaké důležité látky jednotlivé druhy rostlin obsahují. Vždy budou čerstvé, šťavnaté, křupavé, zkrátka neodolatelné a k nakousnutí!

Takže si jich v kuchyni udělejte dostatečnou zásobu, dají se využít na mnoho různých způsobů, vaší fantazii se meze nekladou. Na paměti mějte snad jen to, že byste je neměli tepelně upravovat, abyste nezničili jejich výživovou hodnotu.

Můžete z nich připravit křupavý salát, šťavnatou oblohu, anebo pestrou pomazánku, je snadné s nimi v kuchyni čarovat. A jistě si je brzy oblíbí i děti. Takovou náklonnost můžete chytře podpořit tím, že je necháte, aby si klíčky samy vypěstovaly. Vždyť je to hračka!

Nepotřebujete k tomu nic víc, než nakličovací misku anebo speciální sklenici. A samozřejmě semínka nejvyšší jakosti – v dobře zásobeném e-shopu si vyberete ta pravá. O zbytek se už postará voda a příroda.

button_kupte-zde