S čím nám pomáhá Ájurvéda

Doslova se vším. Ta strohá věta jistě budí úsměv na rtu, ale Ájurvéda je prastará věda z oblasti dálného východu (zejména Indie, Nepálu a Srí Lanky), a staví na velmi podobných principech a tradicích, jako Tradiční čínská medicína.

Bylinkové království

Staří Indové, ale i mnozí současní mudrci, dovedou bylinky nejen dobře identifikovat, ale i zpracovat do účinných směsí. Můžete se o tom přesvědčit např. s některým z Ájurvédských čajů, které působí velmi jemně, ale zároveň cíleně a efektivně. Harmonizují organismus jako celek a dodávají mu potřebnou výživu, kde je jí nejvíc zapotřebí. Zároveň pomáhají detoxikovat od těžkých kovů a dalších chemikálií, kterých je kolem nás až příliš.

Ájurvédské čaje i káva

Ájurvédské čaje se u nás úspěšně prodávají již spoustu let, ale mnozí lidé neví, že existuje i Ájurvédské kafe. Je to vhodná náhrada běžné kofeinové kávy, neobsahuje sice kofein, ale zato v ní najdete mimo jiné ty nejúčinnější bylinky, velmi potřebné pro hormonální rovnováhu, podporu práce nervové soustavy a mozku, správné trávení a dobrou náladu, jakožto silné antidepresivum.

Některé známé ájurvédské bylinky

Shatavari – je velmi účinnou bylinkou na potenci, neplodnost, hormonální dysbalanci, potíže s trávením a účinkuje i proti různým formám stresu tím, že redukuje vyplavování kortizolu a adrenalinu.

Brahmi – je bylinka Bacopa monnieri. Proslula svými účinky na zlepšení paměti, koncentrace, bystrého úsudku a celkového duševního zdraví. V dnešní době velmi ceněná bylina. Najdete ji i v ájurvédské kávě, čajích a podává se i jako samostatný produkt. Je to mimo jiné i krásná akvarijní rostlina.

Ashwagandha – tu bychom mohli přirovnat k Ženšenu – je to jeden z nejsilnějších adaptogenů, tedy přírodních rostlin, které normalizují hormonální systém a s tím související přetížené nadledvinky. A ty dostávají v dnešním světě nesmírně zabrat. Srovnáním hormonů se v těle upraví i celá řada dalších pochodů, mimo jiné trávení, krevní oběh a srdeční činnost, rozhodovací schopnosti, bystrost myšlení, dobrá nálada a imunitní systém.

Valeriana – je bylinka známá i u nás – Kozlík lékařský. Milují jej kočky a pro vás bude vhodný pro podporu zklidnění mysli při psychickém vypětí a jako prostředek pro zlepšení spánku a rychlejší usínání. Z kozlíku se vyrábí i známé Valeriánské kapky a je to rovněž účinné homeopatikum.

button_kupte-zde