Goji chutná i pomáhá

Goji je drobné bobulovité ovoce s výraznou červenou barvou a skvělou sladkokyselou chutí, takže si ho rychle zamilujete. A budete ho mít ještě o něco raději, až zjistíte, že má výborné účinky na zdraví člověka!

Plody kustovnice čínské – goji jsou natolik nabité cennými živinami, že vám nedovolí zestárnout. To je samozřejmě řečeno s nadsázkou, i když v čínské lidové medicíně se goji doporučuje pro jeho pozitivní účinky na dlouhověkost – mimo jiné je to jistě dáno tím, že obsahuje vysoké množství vitamínu C a dalších antioxidantů, které posilují imunitu a brání buňky před útoky volných radikálů.

5

Bobule goji jsou zkrátka živinami doslova nabité. Najdeme v nich vitamíny, minerály, stopové prvky, karotenoidy, polysacharidy, a ještě mnohé jiné cenné látky, které se jen málokde jinde vyskytují v tak velkých koncentracích na jednom místě. Toto drobné ovoce hravě strčí do kapsy mnohé vitamínové preparáty a umělé doplňky stravy.

Prospěje vašim ledvinám i játrům, vašemu zraku, imunitě, můžete ho využít na podporu hubnutí, ke snížení hladiny cukru v krvi, a dokonce i proti depresím. Není toho málo, čím se goji může pochlubit.

Jestliže byste chtěli konzumovat plody kustovnice čínské v čerstvé podobě, tak vám nezbývá než se vypravit do její domoviny v Číně anebo si tento nenáročný keřík vypěstovat na zahrádce.

Ovšem užít si chutné goji můžete i mnohem snazším způsobem a bez práce – stačí, když si zakoupíte goji v sušené podobě.

Sušené goji připomíná rozinky a má příjemnou chuť. Můžete ho konzumovat jen tak, přidávat do různých cereálních směsí anebo třeba do jogurtu, anebo bobule využít k přípravě čaje.

Doporučuje se sníst jednu až dvě hrsti bobulí denně. Nežádoucích účinků goji se přitom rozhodně obávat nemusíte. Žádné nežádoucí účinky kustovnice čínské na lidské zdraví nejsou známé, a pokud to s konzumací přeženete, tak se vás nepotká nic horšího než běžné trávící obtíže.

button_kupte-zde