Hrst kešu denně by ve vašem jídelníčku neměla chybět

Kešu oříšky jsou mezi lidmi velmi oblíbené. A je to dobře – právě kešu se řadí mezi zdravé pochoutky, které bychom si měli dopřávat pravidelně – ideálně denně jednu hrst kešu pro zdraví!

55

Když potřebujete zahnat hlad a načerpat energii, dopřejte si kešu oříšky. Jedná se o zdravou svačinku, která je ideální potravou pro tělo, právě díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek. Kešu je skvělou svačinou na cestách i zdravým mlsáním nejen pro děti, protože pomáhá doplnit potřebné živiny a zdraví nijak neškodí.

A samozřejmě – kešu ořechy skvěle chutnají! Tyto plody mohutného tropického stromu ledvinovníku západního jsou po celém světě oblíbené právě pro svou jemně sladkou chuť a krémovou konzistenci.

A díky tomu, že mají poměrně nízkou kalorickou hodnotu, tak si je mohou bez obav dopřávat i všichni ti, kteří drží redukční dietu – kešu jejich linie určitě neohrozí!

Zajímá vás, jaký mají vliv kešu oříšky na zdraví?

Vše se odvíjí od látek, které kešu obsahují. Najdeme v nich zdravé nenasycené mastné kyseliny, ovšem obsahují vyšší množství sacharidů. Takže zatímco lidé s dietou se jich obávat nemusí, tak diabetici by měli být ve střehu. A samozřejmě i lidé s alergií.

Kešu jsou významné díky vysokému obsahu hořčíku, dále v nich najdeme i vápník, železo, selen, fosfor, draslík a měď. Jsou zdrojem vitamínů B, E a K.

Tyto živiny prospějí především vašim očím, sliznicím, kůži, a především nervové soustavě. Snižují hladinu cholesterolu v krvi, a samozřejmě pomáhají načerpat energii.

V případě, že máte potíže s konzumací ořechů v sušené podobě, můžete je namočit, a poté rozmixovat. Ořechy po namočení změknou a jsou snáze stravitelné. Navíc se hodí jako ideální základ do krémů a pomazánek – stačí je jen namixovat!

Pořádná zásoba kešu ořechů se u vás rozhodně neztratí – pořiďte si rovnou velké balení, a to v té nejlepší bio kvalitě!

button_kupte-zde