Jak vylepšit dětem narozeninovou oslavu

Děti od určitého věku velmi dobře ví, kdy slaví narozeniny, a s jeho blížícím se termínem jsou napjaté v očekávání, čím je rodiče, sourozenci, prarodiče či kamarádi obdarují. Kromě hmotných darů a mezilidských projevů vzájemné lásky, důvěry a úcty se také těší na občerstvení. Slavnostně prostřené stoly v první řadě vyzdobí vícepatrový dort se svíčkami a některé vhodné zákusky, například v podobě chlebíčků. Ty mohou být vyrobené z celozrnného pečiva, s luštěninovou pomazánkou a doplněné čerstvou zeleninou, takže tím nabídnete každému to nejlepší, co si lze představit, ale přece jen tomu bude ještě něco scházet. Zdravé mlsání.

Ořechy a sušené ovoce – slavnostně prostřený stůl lze kromě chlebíčků vyzdobit i miskou s namíchanými ořechy a sušeným ovocem. Pro tato účely se skvěle hodí ořechy lískové, vlašské, makadamové, piniové a kešu, které můžete doplnit loupanými mandlemi, praženými arašídy, sušenými plátky kokosu a banánů, sušenými hruškami, jablky, datlemi a švestkami a lyofilizovanými borůvkami, malinami a jahodami.

Zdravé ovocné bonbóny želé – někteří výrobci racionální výživy si dali záležet a uvedli na trh mimořádně zdravé ovocné bonbony. Stěží jim mohou konkurovat ty ze supermarketů, protože jejich složení nemá se zdravým životním stylem nic společného. Ovocné želé bonbony jsou vyrobeny výhradně z čerstvého ovoce, zpracovaného do podoby dření, aniž by do vstupní suroviny vstupovaly další příměsi, jako jsou konzervanty a bílý rafinovaný cukr.

Výhodou ovocných bonbónů jsou jejich velice pestré možnosti využití a na oslavách se uplatní jako zdroj energie, jestliže děti zatouží běhat venku na zahradě, hrát badminton, skákat na trampolíně, plavat v bazénu a provozovat další fyzicky namáhavé činnosti. A vy můžete být zároveň spokojení a bez výčitek svědomí, že jste nabídli svým ratolestem to nejlepší, co lze v této kategorii potravinářských výrobků pořídit.