Jaké mají chia semínka použití

Nezpochybnitelným trendem dnešní doby je, že lidé chtějí jíst zdravě. Na to není nic špatného, ba naopak. Rozhodně je skvělé, že se rozhodneme něco pro sebe udělat. A víme, že správná strava je základem zdraví.

Je proto pochopitelné, že stoupá podíl prodeje nejrůznějších náhražek nezdravých potravin. Lidé se například místo brambůrků kupují na večer k televizi nejrůznější semínka či oříšky. A to je rozhodně v pořádku.

Příkladem pak mohou být třeba chia semínka. Jedná se o sušené plody rostliny chia, která roste nejčastěji ve východní Asii. A ačkoliv o nich ještě před pár lety téměř nikdo nevěděl, dnes je najdeme na pultech prakticky všech obchodů, kde jsou hojně prodávána.

Důvodem je zde nejen jejich chuť, ale také fakt, že obsahují nejrůznější zdraví prospěšné látky. Velmi dobře tedy sedí do současného trendu zdravého stravování. Ovšem jen málokdo se zajímá o to, jaké mají vlastně chia semínka použití.

Většina z nás je konzumuje v syrovém stavu, což je samozřejmě také možnost. Ovšem není to jediný způsob, jak je můžeme jíst, a byla by celkem škoda připravit se o chutné pokrmy, které s jejich pomocí můžeme vytvořit.

Pokud máte například domácí pekárnu, můžete je přidat do chlebového těsta. Váš chléb tak získá mnohem lepší chuť, a navíc bude i zdravější. Věřte, že si jej celá rodina zamiluje.

Můžete je však také využít při pečení například vánočního cukroví. Můžete je přimíchat do těsta, nebo je využít jako posypání navrchu. Na vykrajovaném cukroví můžete s jejich pomocí vytvořit i nejrůznější obrazce. A věřte, že toto tvoření bude děti hodně bavit.

Toto jsou jen malé příklady, jak můžeme chia semínka využít. Existuje jich ještě mnohem více. Stačí jen trochu pátrat, například na internetu, a najdete spoustu zdravých, chutných receptů. A to rozhodně není k zahození. Věřte, že rodina vám poděkuje, a ještě udělá něco pro své zdraví. Tak proč do toho nejít?

button_kupte-zde