Jaké mají chia semínka účinky na lidské tělo?

V dnešní době chce stále více lidí žít zdravě. A jelikož platí, že jsme to, co jíme, je pochopitelné, že začínáme od stravy. Snažíme se z jídelníčku vyřadit nezdravé potraviny a nahradit je těmi, které tělu spíše prospívají, než škodí.

Do této kategorie patří i chia semínka. Jedná se, jak již název napovídá, o semínka rostliny chia. Ta roste především ve východní Asii, kde se také nejčastěji produkuje. Výhodou jejích semen je vysoký obsah zdraví prospěšných látek, pro který bývá někdy nazývána superpotravinou.

Výborné je, že je můžeme koupit prakticky v každém obchodě, a za poměrně nízkou cenu. Nelze se tedy divit, že jejich prodej neustále stoupá. Lidé je obvykle jí syrová, ale používají se i jako přísada do nejrůznějších pokrmů. A ty si nemusíme vyrábět sami. I v obchodech můžeme narazit například na chia chléb.

Otázkou ovšem je, zda mají chia semínka účinky na lidské tělo tak dobré, jak se skutečně říká. Protože vysoký obsah zdraví prospěšných látek není vše. Důležité také je, jak dobře je dokáže tělo absorbovat a využít.

Pravdou je, že využitelnost je zde poměrně dobrá. Ovšem i zde je nutné si dávat pozor. Přeci jen, tato semínka k nám urazila dlouhou cestu. To znamená, že musely být použity konzervanty, aby zůstala v dobrém stavu. Také je třeba vzít v úvahu, že teplem se velká část těchto prospěšných látek ničí. To je třeba si uvědomit, pokud z nich budeme připravovat nějaký pokrm.

I přesto vše lze však říci, že se jedná o velmi zdravou potravinu. Dokáže tělu dodat množství prospěšných látek, a tak prospět našemu zdraví a zlepšit imunitu. Také poněkud zrychlují metabolismus, čímž napomáhají hubnutí. To ocení zvláště ženy.

Samozřejmě je pochopitelné, že se nic nemá přehánět, a že i je musíme konzumovat s mírou a dodržovat dávkování. Avšak věřte, že vašemu zdraví rozhodně prospějí. A vaše tělo vám rozhodně poděkuje.

button_kupte-zde