Malinká, ale šikovná

V první řadě by bylo dobré je vůbec představit, ačkoliv se jedná o tak známá semínka, že to asi není zapotřebí. Jsou malá, černá a moc šikovná. Navíc na jídelníčku nejsou žádnou novinkou, naopak již po celá tisíciletí jsou semínka šalvěje hispánská známou pochutinou. Dokonce se používala i jako platidlo, což bylo v době Aztéků zcela hodnotná měna. Šalvěj není sice žádný drobeček, protože dorůstá do výše necelého metru, ale právě její květy jsou cenné a v době odkvětu vydávají ten nejcennější poklad. Semínka jsou sice malinká, ale jakmile se jim dodá dostatek vody, poté začnou divočit a dokonce se umí až dvanáctkrát zvětšit. Je pravdou, že kdo to zkusil, tak se setkal ještě s gelovou hmotou. A díky ní mají nápoje unikátní strukturu.

Pudink a další pochutiny

Semínka se používají do různých nápojů, ale rovněž se z nich dají vyrobit skvělé pudinky. Přidávají se do moučníků, chleba nebo dokonce džemů. Možností je skutečně mnoho a dokonce je někdo používá jako pojivo místo vajíček. V kombinaci s ovocem skvěle chutnají. Velkou oblibu nachází přímo u sportovců a jedním z důvodů, proč tomu tak je, že jsou perfektním zdrojem energie a neobsahují téměř žádné sacharidy. Mimochodem, jsou ideální pro někoho, kdo trpí nedostatkem vápníku.

Mají vůbec chia semínka vedlejší účinky a negativní účinky?  Je pravdou, že žádná mince nemá jen jednu stranu a tak i když v tomto případě se jedná o superpotravinu, tak je třeba se podívat i na druhou stranu. Nežádoucích účinků není tolik, jako všech kladů. Ale rozhodně se nehodí pro každého.

  • Ten, kdo je nemocný s vysokým tlakem, tak by se jim měl vyhnout.
  • Nejsou vhodná ani pro lidi, kteří trpí cukrovkou.
  • Obsahují poměrně velké množství vlákniny a tak je třeba dodržovat nějaký řád a příliš mnoho jich pokud možno nekonzumovat. To by mohlo způsobit problémy s trávením.
  • Na pozoru by se měli mít i osoby, u nichž se projevila alergie.

Samozřejmě je ale mnohonásobně důvodů, proč konzumovat tyto malinká semínka nabitá přírodním zdravím.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení