Jedlá soda pomůže při pálení žáhy i překyselení organismu

Jedlá soda je snad nejčastěji využívaným přírodním prostředkem proti pálení žáhy. Pálení žáhy a jedlá soda tak už od nepaměti patří k sobě.

Důvodů je k tomu hned několik:

  • Za prvé, jedlá soda má alkalizační vlastnosti,
  • za druhé, jedná se o přírodní látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a nijak mu neškodí, ba naopak,
  • za třetí, jedlá soda je velmi levná
  • a za čtvrté – tento prostředek proti pálení žáhy skutečně funguje!

Jedlá soda na pálení žáhy je tak velice často doporučovaným prostředkem lidové medicíny, proto se nedivte, že když se někomu svěříte, že vás trápí potíže s překyselením žaludku, tak vám doporučí právě jedlou sodu na žaludek. Jedlá soda na pálení žáhy je tak dokonce ještě oblíbenější než zásadotvorný citrón, který v takovém případě občas funguje, a občas ne – záleží na konkrétním člověku a na jeho trávení.

Jedlou sodu si naše tělo dokonce vyrábí i samo. Hydrogenuhličitan sodný tak v našem těle vzniká naprosto přirozeným způsobem právě proto, aby nám odpomohl od překyselení organismu. K tomu dochází především v důsledku trávení a dýchání.

Překyselení organismu je navíc velmi rizikové. Kyselé prostředí je ideální pro záněty, které v takové situaci bují v těle jako o závod. A všichni moc dobře víme, jak je zánět v těle nebezpečný. Pokud mu nechcete dát ani tu nejmenší šanci, vyhýbejte se kyselinotvorným potravinám a čas od času si dopřejte osvěžující nápoj z jedlé sody.

Jistě vás potěší i fakt, že právě pitím nápoje s jedlou sodou můžete prospět také své štíhlé linii. Stačí, když si každé ráno na lačno dopřejete sklenici čisté vody, ve které rozmícháte lžičku jedlé sody a doplníte několika kapkami citrónu. Nejenže takové pití výborně chutná, ale především pomáhá.

A protože je jedlá soda zdravá, dobře dostupná i velmi levná, tak s ní v domácnosti nemusíte ani trochu šetřit a můžete si koupit rovnou pořádné balení!

button_kupte-zde