Jsou chia semínka zdraví prospěšná?

Dnešním trendem je bezpochyby zdravá výživa. A to je dobře, koneckonců skutečně platí, že jsme to, co jíme. Díky tomu se pak na trhu objevila spousta nových potravin, které mají sloužit jako zdravější náhražka těch klasických.

Mezi ně pak patří i chia semínka. Již z názvu je zřejmé, že se jedná o semínka rostliny chia, která je domovem ve východní Asii. A zatímco ještě před několika lety o nich prakticky nikdo neslyšel, dnes je můžeme koupit téměř ve všech obchodech, a objem jejich prodeje stoupá.

Obvykle se pak jedí syrová, jako zdravá varianta brambůrků či popcornu, avšak používají se i k přípravě nejrůznějších pokrmů. Například i v obchodech lze zakoupit chia chléb, tedy chleba, který má v těstu zamíchána semínka této rostliny.

Hlavním důvodem samozřejmě je podpořit pomocí chia semínka zdraví. A je to pochopitelné, koneckonců skutečně obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Zde je však nutné poznamenat, že je potřeba dodržovat dávkování. Pokud bychom jich totiž užívali dlouhodobě velké množství, následky by nemusely být až tak pěkné.

Také je nutné zmínit, že aby zvládla cestu k nám, a čekání v obchodě, než si je někdo koupí, je nutné použít konzervanty. A ačkoliv se dnes používají ty nejšetrnější, které splňují i ty nejpřísnější normy, stále se nejedná o látky, které bychom do sebe měli dostávat ve velkém množství.

A jakéže účinky tedy mají? V první řadě pomáhají podporovat trávení. To je dáno jak jejich strukturou, tak i vysokým obsahem vitaminů skupiny B. Obnovují tak střevní mikrofloru a díky své struktuře i odstraňují případné nečistoty. Jsou tedy vhodným doplňkem stravy, pokud trpíte zažívacími potížemi, jako je zácpa či průjem.

Navíc i zrychlují metabolismus a tím i spalování tuků, čímž napomáhají hubnutí. To ocení především ženy.

Je tedy vidět, že se jedná o skutečně užitečnou potravinu, kterou by byla škoda opomíjet.

button_kupte-zde