Jaký vztah má chlorella a hubnutí?

Asi není třeba říkat, že dnešním trendem je štíhlá, vysportovaná postava. V tom, že právě to je žádoucí stav, jsme utvrzováni dnes a denně. Stačí se jen podívat na televizi či otevřít některý z časopisů – vždy tam najdeme prakticky jen hubené lidi. Je tedy jen pochopitelné, že se jim chceme podobat.

To však není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Přeci jen, náš současný sedavý životní styl. Stačí si jen uvědomit, kolik času denně strávíme sezením. Například v zaměstnání. A ačkoliv je jistě psychicky vyčerpávající, příliš kalorií při tom nespálíme.

Není tedy divu, že se mnoho lidí, především pak žen, snaží k vysněné postavě dobrat za pomoci nejrůznějších doplňků. Jedním z nich je pak i chlorella. Jedná se o usušenou řasu stejného jména. Dnes je běžně k dostání v našich obchodech.

Nejčastěji se používá tak, že ji přidáte do hrnku vody a vytvořený nápoj pak vypijete. Věří se totiž, že chlorella a hubnutí mají souvislost. Celý proces by měl fungovat tak, že by tato řasa měla pomoci zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda tento proces skutečně funguje tak, jak nám prodejci chlorelly tvrdí. Opravdu nám pomůže dosáhnout ideální váhy?

Jak už to tak bývá, tak jednoduché to není. Ano, jistý účinek mít může, avšak sama o sobě nic nezmůže. Abychom skutečně zhubli, je potřeba především zvýšit výdej energie a snížit její příjem. Zde je ovšem nutné dávat pozor, abychom se nedostali pod hranici, kdy do těla nedostaneme všechny potřebné živiny.

To však pro mnoho lidí, kteří hledají jednoduché, bezpracné řešení, není možnost. I z tohoto důvodu prodejci tento fakt obvykle příliš nezmiňují. Přesto je potřeba si jej uvědomit, jinak nás čeká jen zklamání a vyhozené peníze. A to by byla škoda. Přeci jen, štíhlá postava je rozhodně mnohem zdravější.

button_kupte-zde