Kokosová voda nejen jako prostředek k dokonalé postavě

Čerstvou kokosovou vodu, která se získává z mladých palmových ořechů, byste u nás hledali jen stěží. Jinde ve světě je to ale vyhledávaná pochutina, na kterou narazíte na každém rohu. Jistě si dokážete představit rituál v podobě odříznutí špičky kokosu mačetou a pití lahodného moku přímo z ořechu. Není tomu tak dávno a tento lahodný kokosový nápoj BIO (na pití) se začal objevovat i v našich končinách. Aktuálně ho je možné koupit v řadě internetových obchodů nebo přímo ve specializovaných prodejnách se zdravou výživou. Na českém trhu je nabídka stále do značné míry omezená, i z toho mála se ale snažte vybírat kvalitní produkt bez přidaného cukru. Proč bychom ale o této zázračné vodě vůbec měli uvažovat, když při pohledu na její cenu se nám mohou protočit panenky?

 

Pomocník v boji za dokonalou postavou

Věřte nebo ne, ale voda z palmového ořechu dokáže do značné míry ovlivnit náš metabolismus a společně s ním i naší tělesnou hmotnost. Jedná se o čistě přírodní produkt a proto je k organismu šetrný. Její blahodárné účinky při hubnutí jsou známé už po staletí, tak proč tuhle očistnou kúru nezkusit třeba místo ranních přeslazených džusů?

 

Zrychlený metabolismus

Ořechová voda je nepostradatelný pomocník hned v několika případech. Pravidelná konzumace tohoto elixíru vede ke zvýšené funkci metabolismu, díky které se cukry v našem těle budou štěpit rychleji. Hladina inzulinu v našem krevním řečišti klesá rychleji, budeme mít více energie a pocit hladu se dostaví později.

 

Hydratace organismu

Tato blahodárná voda je však známá díky svým hydratačním účinkům. Je prokázáno, že dokáže tělo hydratovat lépe než běžná kohoutková voda. Její konzumace se tedy doporučuje v horkých letních dnech, kdy naše tělo mnohdy trpí na nedostatek tekutin. Její chuť je ale velmi netypická a ne každému může voda z nezralého ořechu vyhovovat.

button_kupte-zde