Kokosová voda BIO

Kokosy všichni dobře známe a jen málokdo je ještě neochutnal. Ovšem vyzkoušeli jste už někdy kokosovou vodu?

Kokosová voda vzniká v samém středu kokosového jádra – tedy uvnitř kokosového ořechu. Nevíce jí kokosové ořechy obsahují v době, kdy jsou mladé, a kdy ještě neobsahují typickou bílou dužninu. Právě tato dužnina z kokosové vody postupně vzniká, takže zatímco mladé ořechy obsahují až půl litru čiré a chutné tekutiny, tak staré ořechy ji obsahují značně méně, a navíc je zakalená, chutná po oleji a má nepříjemný pach.

Chcete-li si tedy vychutnat kokosovou vodu, tak v každém případě sáhněte po mladém ořechu. To se vám ovšem podaří jen v případě, že jste zrovna na dovolené v tropech. Nicméně i přesto si tento osvěžující nápoj můžete užít i v České republice – buď si můžete objednat přímo samotný mladý kokos anebo se můžete spokojit s vodou balenou.

Čím je kokosová voda zajímavá?

Možná si nyní kladete otázku, proč by vás vlastně taková voda z kokosu měla zajímat. Důvodem je fakt, že se jedná o výživově hodnotnou tekutinu v dokonale čisté podobě.

Než se voda dostane do jádra, musí urazit dlouhou cestu od kořene rostliny skrze její cévy až do jádra a prochází tak náročnou filtrací. Proto se jedná o maximálně sterilní a živinami bohatý produkt.

Kokosová voda obsahuje mnoho vitamínů a minerálů včetně draslíku, sodíku, vápníku, hořčíku a fosforu. Najdeme v ní i stopové prvky, aminokyseliny, antioxidanty a enzymy. Navíc se jedná o dokonalý přírodní iontový nápoj, který je srovnatelný s iontovými nápoji pro sportovce. Proto pokud potřebujete rychle dodat živiny a hydratovat tělo, jedná se o ideální nápoj.

Kokosovou vodu můžete koupit především v prodejnách zdravé výživy, dobře dostupná je na internetu. Cena kokosové vody odpovídá její kvalitě, vyplatí se sázka na prvotřídní produkty bez přidaných cukrů a konzervantů.