Kokosové máslo pro krásu i pro zdraví

Kokosový olej už zřejmě znáte. Ale napadlo vás, že byste doma stejně tak dobře mohli využít i kokosové máslo?

Ano, i kokosové máslo se řadí k zázračným potravinám vyrobeným z kokosu. Vzniká tak, že se suchá bílá dužina kokosu mele do té doby, než získá jemnou krémovou konzistenci – pak se jedná o kokosové máslo.

Kokosové máslo obsahuje velký podíl tuku – celých 60 %. Dále v něm najdeme i cukry, proteiny, a samozřejmě vodu, i když v poměrně malém množství.

Ovšem to nejzajímavější je samozřejmě to, jaké má kokosové máslo použití.

Stejně tak jako kokosový olej, tak i kokosové máslo můžete využít jak v kuchyni, tak v kosmetice.

Kokosové máslo obsahuje celou řadu hodnotných živin, ať už jde o vitamíny, nebo minerály. A samozřejmě také mastné kyseliny – ty nasycené, i ty nenasycené, které jsou velice důležitou součástí výživy člověka. A také zde najdeme kyselinu laurovou, která posiluje lidskou imunitu a má významné protizánětlivé účinky.

Kokosový tuk je velmi dobře stravitelný, zrychluje metabolismus, a neukládá se do tukových zásob, takže vám přijde vhod i při redukční dietě.

Kokosové máslo tak můžete využít v kuchyni na mnoho způsobů – jak při přípravě dezertů, krémů a polev, tak pro přímou konzumaci – třeba k namazání na chleba. Vlastně se vám bude hodit všude tam, kde byste použili klasické živočišné máslo. Jako čistě rostlinný produkt je samozřejmě vhodné i pro vegany.

A když do kokosového másla přidáte vodu, rázem si vyrobíte kokosové mléko anebo smetanu, které vám v kuchyni také přijdou vhod!

A co můžete podniknout s kokosovým máslem v koupelně?

V kosmetice se vám bude hodit například kokosové máslo na vlasy, a samozřejmě i pro vaši pokožku. Díky vysokému obsahu živin a kvalitního oleje vlasy i pokožku vyživuje, regeneruje a hydratuje, takže pak na první pohled vypadá mnohem zdravější a krásnější.

Kokosové máslo je ideální výživa pro vaše zdraví a krásu!

button_kupte-zde