Udělejte něco pro zdraví – kupte si kokosový olej

Napadlo vás někdy, kolik pokladů pro zdraví se ukrývá právě v kokosovém oleji? Ano, je to tak, ať už jde o výčet důležitých živin pro naše zdraví anebo o to, jak nám může kokosový olej pomoci v péči o krásu.

48

Takže pokud byste si měli zvolit jen jeden tuk, který doma budete mít, tak jednoznačně sáhněte po kokosovém oleji – tato volba vás nezklame.

Kokosový olej se vyrábí lisováním kokosové dužiny neboli kopry. Je to ta bílá chutná část kokosu, kterou všichni dobře známe. Právě v ní se nacházejí mnohé vitamíny, minerály, a především mastné kyseliny – ať už ty nasycené nebo nenasycené. Všechny tyto látky představují elixír zdraví.

Chcete-li si výhody kokosového oleje užít na maximum, vyberte si takový produkt, který vám můžete toto vše nabídnout – nejlepší volbou číslo jedna je panenský bio kokosový olej, který je díky šetrnému zpracování a lisování za studena nabitý těmi nejlepšími živinami. A právě ten si můžete koupit za výhodnou cenu, třeba na internetu.

Vaše zdraví kokosový olej posílí, ať už jej budete užívat zevně anebo vnitřně. Ovšem jasné je, že nejlepší je kombinace obou zmíněných přístupů. Proto neváhejte a zařaďte kokosový olej jak do své kuchyně, tak do své kosmetické taštičky.

Kokosový olej v kuchyni

Kokosový olej v kuchyni uplatníte jak na vaření, tak na pečení i smažení. Je to dáno tím, že má vysoký kouřový bod, což v praxi znamená, že se nepřepaluje. Když si koupíte čistý kokosový olej, nebude vaše jídlo ovlivňovat žádnou vůní, ani chutí, a vy si budete moci plně vychutnat veškeré vaše oblíbené smažené dobroty bez obav z rakovinotvorných látek, které vznikají právě v důsledku přepáleného tuku.

Jistě vám přijde vhod i dlouhá trvanlivost kokosového oleje, který se nekazí.

Kokosový olej v koupelně

Své využití nachází kokosový tuk i v kosmetice. Vyživuje, hydratuje a regeneruje pleť, pokožku celého těla, vlasy i ústní dutinu, a navíc krásně bělí zuby.

button_kupte-zde