Kokosová mouka – ideální mouka na pečení

Také se u vás doma vyskytuje kokos jen o Vánocích? To je ovšem škoda! Kokos nám toho může mnoho nabídnout, a to nejen v případě, kdy si chceme zamlsat, ale především v situaci, kdy se chceme stravovat zdravě. Když ho budete konzumovat pravidelně, jednoznačně vám to prospěje!

49

Navíc, kokos si můžete vychutnat v mnoha různých podobách. Zdaleka nejde pouze o strouhané bílé jádro, ale také například o kokosový olej, kokosové mléko anebo kokosovou mouku. Všechny tyto produkty můžete pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. A případně i do kosmetické výbavy.

Pojďme si blíže představit kokosovou mouku.

Tu by měli do svého hledáčku zařadit všichni ti, kteří se vyhýbají lepku, drží redukční dietu, mají cukrovku anebo se zajímají o raw stravu. Nejen všude tam je kokosová mouka užitečným pomocníkem v kuchyni.

Kokosová mouka se vyrábí mletím z vysušeného kokosového jádra – tedy z bílé dužiny uvnitř kokosového ořechu. A stejně jako ostatní produkty z kokosu, tak i tato mouka vyniká vysokým obsahem živin.

Cenné jsou především zdravé mastné kyseliny, vysoký obsah vlákniny a bílkovin, nízký obsah cukru, a poměrně vysoký podíl vápníku. Ve srovnání s ostatními moukami z ní dělá skvělou volbu jistě i to, že obsahuje málo kalorií a žádný lepek.

Kokosovou mouku v kuchyni využijete na tisíc způsobů. K použití kokosové mouky při pečení sladkého pečiva ji předurčuje již to, že krásně voní, a stejně neodolatelně i chutná. Můžete s ní zcela anebo částečně nahradit běžnou mouku z obilí, můžete ji přidávat do krémů anebo využít k zahuštění omáček.

Kokos jako potravina vyživuje lidský mozek a prospívá srdci, snižuje cholesterol a díky nízkému glykemickému indexu je vhodný i pro diabetiky.

Ty, kteří drží dietu, bude jistě zajímat jeho nízký obsah cukru a dobrá stravitelnost mastných kyselin, což znamená, že vás kokosová mouka dostatečně zasytí, aniž by posílila vaše tukové polštáře.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení