Kosmetika nemusí být věda

Když se člověk projde po nějaké drogérii, kosmetickém salonu nebo podobném obchodě či podniku, mohl by lehce nabýt dojmu, že dnešní kosmetika určitě není ničím banálním. Protože kolik je tu jenom cizojazyčných a libozvučně znějících názvů, kolik za touto stojí renomovaných firem! Anebo kolikrát jenom slýcháme o protestech ekologických aktivistů proti testům takových kosmetických přípravků na zvířatech, což v nás logicky vyvolává domněnku, že jde o něco skutečně převratného, o něco, za čím nepochybně stojí špičková věda!

Ale ona to zase až tak úplná pravda není. Kosmetika, to mohou být nejednou i docela banální suroviny, kterým bychom při jejich zmínce určitě nepřikládali nějaké zázračné účinky. Jenže i něco docela obyčejného může skutečně překvapit, může nám to prokázat skvělé služby a přinést úžasné výsledky.

Vezměte si třeba takovou celulitidu. Jak jenom tato může být nepříjemná, kolika lidem jenom dokáže znepříjemňovat život! Až by si z toho někdo lehce odvodil, že se s ní nedá jen tak bojovat, že to chce skutečně něco chemicky složitého. Ale víte vy vůbec, že i zdánlivě docela banální kokosový olej na celulitidu použít lze a také je tento k tomuto účelu používán?

Ano, je to tak. Tento olej není jenom superpotravina, která má natolik univerzální kuchyňské využití, že v mnoha domácnostech nesmí chybět, ale jde i o surovinu hojně využívanou v kosmetické branži. Protože dokáže výrazně pomoci pokožce celého našeho těla, vlasům, ba i zubům žádajícím si bělení. S jeho pomocí lze ošetřovat drobné ranky na kůži, suchou pokožku a stejně tak i popraskané rty, tento má protizánětlivé účinky, díky nimž brání i stárnutí kůže. Zde obsažené minerály, vitamíny a mastné kyseliny dokážou prostě v oboru kosmetiky nabídnout netušené výsledky, na jaké se vyplatí vsadit.

A tak tento olej určitě nemusíte jenom konzumovat. Udělá vám dobře nejen uvnitř, ale i zvenčí.

button_kupte-zde