Kokosový olej BIO

Nejprodávanější

3 položek celkem
GRIZLY Kokosový olej panenský BIO 500 ml Kód: 00613409
Kokosový olej panenský lisovaný za studena 300ml Kód: 1167

Pátráte po kvalitním kokosovém oleji? Jistě jste se doslechli o skvělých účincích extra panenského kokosového oleje na zdraví člověka!

I když se o definitivním verdiktu o prospěšnosti kokosového oleje odborníci na výživu stále přou, tak čím dál více studií ukazuje, že se konzumace i kosmetické využití bio kokosového oleje rozhodně vyplatí.

Jak se kokosový olej bio získává?

Kokosový bio olej vzniká lisováním dužniny kokosového ořechu – plodu kokosovníku ořechoplodého. Pomalým a šetrným lisováním za studena vzniká raw kokosový olej. Jestliže se lisují plody palem pěstovaných v režimu ekologického zemědělství, jedná se o kokosový olej bio raw. Olej, který pochází z čerstvých kokosových ořechů a je získáván šetrným, čistě mechanickým postupem, se nazývá kokosový olej panenský nebo také kokosový olej extra virgin, případně se jedná o bio panenský kokosový olej. A to je ten nejlepší kokosový olej, jaký můžete získat.

Cena kokosového oleje, který je obyčejný, a toho, který se nazývá kokosový olej extra panenský anebo kokosový olej bio se samozřejmě liší, nicméně sázka na maximální kvalitu se vyplatí. Pokud tedy pátráte po tom, kde koupit kokosový olej, pak si vyberte nabídku nejlepší kvality v podobě kokosového oleje lisovaného za studena, tedy panenského kokosového oleje.

Kde koupit kokosový olej?

Kokosový olej bez vůně využijete v kuchyni na celou řadu způsobů. Kokosový olej za studena lisovaný se vám skvěle osvědčí jak v teplé, tak i ve studené kuchyni. Když si koupíte kokosový olej, nemusíte se obávat ani smažení, neboť se jedná o vysoce termostabilní tuk, který navíc skvěle odolává oxidaci a nežlukne.

Kokosový olej extra panenský prospěje vašemu zdraví. Obsahuje dobře stravitelné nasycené tuky, ze kterých tělo snadno získá potřebnou energii a nebude je ukládat do zásob. Navíc se jedná o zdroj kyseliny laurové známé pro své protizánětlivé účinky a dobrý vliv na imunitu.