Kurkuma jako koření i kosmetický přípravek zároveň

Jestliže fandíte přírodě v péči o zdraví, neměla by vám uniknout kurkuma. Tu využijete nejen v kuchyni a k vnitřnímu posílení zdraví, ale také v kosmetice. A skvělé na tom je, že kosmetické přípravky s kurkumou můžete mít doma doslova za pár korun – především proto, že si je můžete vyrobit svépomocí.

39

Kurkumu jako hlavní účinnou složku snadno koupíte jak v kamenných obchodech, tak na internetu a vaše peněženka si takového nákupu ani nevšimne. A ani další přísady do domácích pleťových masek a vlasových zábalů nebudete muset složitě shánět a draze platit – vlastně je najdete mezi běžnými potravinami.

Čím je kurkuma tak výjimečná?

Kurkuma se vyrábí z oddenku jihoasijské rostliny kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa) a její účinky na zdraví člověka se opírají především o obsah kurkuminu. Kurkumin je silný antioxidant s protizánětlivými účinky, který chrání naše buňky, léčí drobné ranky a záněty a má i antibakteriální a antimykotické účinky. A právě na tom se zakládá jeho prospěšnost v péči o krásu.

Díky léčivým účinkům kurkuminu můžete kurkumu směle využívat například v péči o pleť. Pravidelné užívání masky z kurkumy vás zbaví akné, ekzémů, pleť projasní a reguluje činnost mazových žláz, takže se skvěle hodí i v péči o mastnou pleť.

A podobné příznivé účinky má i kurkuma na vlasy. Kurkuma intenzivně barví, a proto ji můžete použít i jako přírodní prostředek k obarvení vlasů. Pravidelné vlasové zábaly zbaví pokožku hlavy lupů, ekzémů i nečistot. Díky antiseptickým, antibakteriálním a antimykotickým účinkům kurkumy vaši pleť ozdraví i omladí – ne nadarmo se výtažky z kurkumy využívají jako součást krémů proti stárnutí. Kurkumin zároveň posiluje kořínky vlasů a zabraňuje jejich vypadávání.

Jak je tedy vidět, tak kouzlo kurkumy nespočívá jen v její skvělé chuti, ale také v pozitivních účincích na zdraví.

button_kupte-zde