Kurkuma vaši pleť rozzáří

Kurkuma se stále více dostává do hledáčku mnoha lidí, a to nejen jako výborné koření, které ozvláštní vaši domácí kuchyni, ale také jako přírodní léčivý prostředek a kosmetický pomocník, který vám pomůže v cestě ke kráse.

38

Možná vás nikdy nenapadlo, že byste ji mohli využít jinak než na talíři, ale ano, je to tak. Na kurkumě si nejen skvěle pochutnáte, ale rovněž prospěje vašemu zdraví – a také kráse.

Není divu, že starobylá indická ájurvéda právě kurkumu využívá již déle než deset tisíc let, a to přece jen něco znamená. Zároveň ji respektuje i tradiční čínská medicína. Hlavním důvodem jsou povzbuzující účinky kurkumy na zdraví člověka.

Ovšem to zdaleka není vše. Kurkuma se doporučuje také na podporu trávení, na posílení cév a kardiovaskulárního systému, a samozřejmě na podporu imunity. Hlavní účinnou složkou kurkumy je kurkumin, který je silným antioxidantem a má protizánětlivé účinky. A právě kvůli jeho působení je kurkuma oblíbená i v kosmetice.

Kurkumu můžete využít například jako skvělou pleťovou masku. Kurkuma na pleť dokáže dělat doslova zázraky. Přitom za takový kosmetický přípravek nemusíte utratit více než pár korun, neboť si vše můžete připravit doma svépomocí. Bude vám stačit jen několik základních a levných ingrediencí.

A co můžete očekávat? Kurkuma vaši pleť viditelně rozzáří. Díky protizánětlivým účinkům kurkuminu léčí povrchové ranky a drobné záněty, takže vás postupně zbaví akné a jiných nedokonalostí pleti, jako jsou například ekzémy. Zároveň se skvěle hodí i na mastnou pleť, protože dokáže regulovat produkci kožního mazu.

Nicméně stejně tak můžete kurkumu v kosmetice využít i na vlasy a na bělení zubů.

Její velkou předností je jistě i široká dostupnost a příznivá cena, takže je jasné, že ani u vás doma nesmí chybět. Její účinky jsou prověřené – v Asii ji lidé spokojeně využívají mnoho tisíc let.

button_kupte-zde