Oranžová kurkuma dokonale vybělí zažloutlé zuby

Kurkumu nemusíte zdaleka využívat pouze v kuchyni. U vás doma najde uplatnění stejně tak dobře i jako vnitřní přírodní lék, a také jako skvělá kosmetická přísada. A právě na toto téma se nyní podíváme blíže.

40

K tomu, abyste omladili svou pleť, ozdravili své vlasy a vybělili zuby, nemusíte překvapivě kupovat jen drahé kosmetické přípravky, které vám přidají řadu vrásek už jen tím, jak dlouho na ně budete muset vydělávat. Skvělého efektu dosáhnete i v případě, když si koupíte zdánlivě obyčejnou kurkumu.

Kurkuma chutná

Ano, opravdu se bavíme o tom sytě žlutém koření, které intenzivně barví a má zajímavou kořenitě zemitou vůni a mírně štiplavou chuť. A hodí se nejen do jídla, ale kupodivu i na pleť, na vlasy a výborná je i kurkuma na zuby.

Kurkuma léčí

Používání kurkumy doporučuje jak ájurvéda, tak tradiční čínská medicína. Její účinky jsou prověřeny tisíciletou tradicí, což rozhodně není málo. Kurkuma se používá pro její povzbuzující účinky na lidské tělo, na podporu imunity, trávení i kardiovaskulárního systému.

Hlavní účinnou složkou je kurkumin, který je silným antioxidantem. Právě on stojí za antiseptickými a antibiotickými účinky kurkumy.

Kurkuma omlazuje a čistí

A právě díky zmíněnému kurkuminu je kurkuma ideálním prostředkem pro krásu.

Když si z ní vyrobíte pleťovou masku, vaši pleť prozáří, zbaví ji akné i ekzémů, a ještě navíc dokáže regulovat přebytečnou tvorbu kožního mazu. Podobné pozitivní účinky má i na vlasovou pokožku, kterou čistí, zbavuje lupů a posiluje kořínky vlasů, takže redukuje jejich vypadávání.

Možná jste už slyšeli i o tom, jaké má účinky kurkuma na zuby. Nejčastěji se využívá kurkuma na bělení zubů. Pro kurkuma bělení zubů jednoduše smíchejte kokosový olej s kurkumou a tuto směs pravidelně používejte. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší. Ovšem to není vše – můžete se těšit také na silné dásně bez zánětů.

button_kupte-zde