Kurkuma jako lék pro vnitřní i zevní použití

Máte rádi kurkumu? Můžete ji přidávat do celé řady jídel. Výborně se hodí například do omáček a na ryby, řada lidí ji používá k obarvení rýže na žluto anebo při nakládání zeleniny. A samozřejmě je doma v asijské kuchyni, protože právě do jižní Asie – do oblasti Thajska, Indie a Indonésie kurkuma patří.

42

Nicméně kurkumu se vyplatí zařadit do jídelníčku nejen pro její unikátní zemitě kořenitou vůni a příjemně štiplavou chuť, ale také pro účinky kurkumy na zdraví.

Kdyby lidé věděli, že mohou využívat toto koření pro posílení zdraví, jistě by ji v kuchyni používali častěji. Nicméně kurkuma jako lék nemusí nutně ležet na vašem talíři – pokud vám z libovolného důvodu nechutná, můžete ji konzumovat i v podobě praktických kapslí. Jak koření, tak tyto kapsle za příznivou cenu pohodlně nakoupíte na internetu.

 

Kurkuma má hned několik pozitivních účinků na lidské zdraví:

Je výborným prostředkem na podporu trávení, posiluje imunitní systém a příznivě ovlivňuje cévy i celý krevní oběh. Účinnou látkou je kurkumin – silný antioxidant s protizánětlivými účinky.

Nicméně kurkumu nemusíte užívat jen vnitřně, vhod vám přijde i při zkrášlovacích kosmetických procedurách.

Kurkuma je oblíbená jako pleťová maska, která vaši pleť rozzáří a zbaví ji nepříjemných projevů akné a ekzémů. Hodit se bude i všem lidem, které trápí mastná pleť, neboť koření umí nadprodukci mazu účinně redukovat.

S kurkumou si můžete přírodní cestou obarvit vlasy, a pokud si z ní uděláte vlasový zábal, zbaví vás lupů, pokožku hlavy ozdraví, a ještě navíc posílí kořínky vlasů a zmírní jejich vypadávání.

A světe div se, toto intenzivní barvivo je vhodné i jako bělící prostředek na zuby. Jestliže vás trápí nepříjemný žlutý nádech zubní skloviny způsobený pitím kávy, černého čaje či kouřením, s pomocí směsi kurkumy a kokosového oleje se ho můžete šikovně zbavit.

button_kupte-zde