Načerpejte zdraví a sílu z chaga houby – zázraku severských lesů

Chaga neboli rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je nenápadná houba, kterou byste našli na kmenech bříz daleko na severu – v oblasti severní Evropy a Ruska, ale také dalších částí severní Asie i Severní Ameriky. Neznalý člověk by kolem této houby jistě prošel bez povšimnutí, a to i přesto, že se jedná doslova o učiněný poklad. Zatímco stromům tato houba škodí tím, že způsobuje hnilobu, tak naopak lidem pomáhá.

43

Severské národy její blahodárné čaga účinky objevily již dávno, stejně tak jako tradiční čínská medicína. V lidovém léčitelství se plodnice houby chaga sbírají, melou a připravuje se z nich odvar proti řadě nepříjemných nemocí. A to již po dlouhé stovky let.

O houbu chaga by se měli zajímat především všichni ti, které trápí nějaké autoimunitní onemocnění. Účinky sibiřské chagy se totiž uvádějí především ve spojení s podpůrnými prostředky při léčbě rakoviny a jiných zákeřných onemocnění.

Chaga – rezavec šikmý obsahuje betulin, kyselinu betulinovou, silné antioxidanty, vitamíny, minerály, polysacharidy, stopové prvky a jiné zdravotně zajímavé sloučeniny.

A právě kvůli vysokému obsahu cenných látek se jedná o významný podpůrný prostředek pro zdraví.

Jak již bylo řečeno, tak lidové léčitelství i čínská medicína považují sibiřský rezavec šikmý za významný prostředek v boji s autoimunitními poruchami, a to včetně rakoviny. Nicméně chaga účinky vám přijdou vhod také v jiných případech – tato houba tělo vyživuje, dodává mu energii, posiluje ho v boji se stresem a zbavuje ho nežádoucích toxických látek. Takže má nezanedbatelný přínos pro zdraví.

V České republice je léčivou sibiřskou chagu možné sehnat jak v podobě prášku, tak v podobě tablet – ve vysoké bio kvalitě je pohodlně zakoupíte na internetu. Prášek je možné konzumovat jako součást jídel anebo z něj připravit výluh přelitím horkou vodou.

button_kupte-zde