Kvalita se nemá ignorovat

Každý z nás už určitě někdy slyšel, a to ze skutečně mnoha různých pramenů, že bychom se měli zdravěji stravovat. Že jsme sice schopni sníst ledacos, jenže ne všechno nám prospívá. Kolikrát už nás jenom odborníci varovali třeba před nadmírou soli, tuku a cukru v naší stravě, kolikrát jenom tito dokonce bili a bijí na poplach! A nejednou byla zpochybněna i prospěšnost nebo aspoň neškodnost i různých přísad, které se dají najít v průmyslově vyráběných potravinách. Jistě jste zaregistrovali i pochybnosti o roli, kterou v naší výživě sehrávají éčka a různá dochucovadla, barviva, konzervanty a podobně. A naše pochyby by měly ještě zesílit, když si na něčem přečteme, že bychom neměli překračovat určitou doporučenou dávku, jak je tomu dejme tomu u umělých sladidel.

Prostě je dávno známé, že nám v naší stravě něco prospívá a něco škodí. A kdo má rozum, už dávno aspoň částečně přesedlal z nezdravých potravin na ty zdravé. K čemuž mu mohl být prospěšný třeba i tento e-shop, ve kterém se nenabízí nic jiného než právě to, co je nám lidem prospěšné.  Z podobných lidí bychom si měli vzít příklad. Všichni bychom se měli nad svou životosprávou zamyslet a začít jíst lépe. Protože to zvyšuje naši šanci na dlouhý a zdravý život.

Jenže mnozí z nás jsou nepoučitelní. Hazardují i při svém stravování se. Protože po nezdravém jídle necítí třeba vůbec žádné negativní dopady. Ty se totiž dostavují až postupně. A když se začínají objevovat, mnohdy je nepřisuzujeme tomu, jak se stravujeme, ale najdeme si nějaký zástupný důvod, proč se necítíme valně. A když je pak opravdu zle, můžeme se dozvědět skutečnou pravdu třeba až od lékařů. Což už je ale obvykle docela pozdě.

A přece byste nechtěli jednoho dne zjistit, že jste si svým vlastním počínáním podlomili své zdraví! Přece byste nechtěli předčasně ukončit svou pozemskou existenci, pokud to není nutné! Pokud stačí nakupovat kvalitnější potraviny a tím svou existenci pozitivně ovlivnit.