Lahůdkové deaktivované droždí je výborným zdrojem vitamínů B

Když vám lékař nebo výživový poradce poradí, abyste jedli lahůdkové droždí, bude k tomu mít zřejmě důvod kvůli doplnění vitamínů skupiny B. Lahudkove drozdi je totiž na „béčka“ vysloveným expertem. Jenže z lahůdkového sušeného droždí se vám může udělat nevolno, jestliže bude aktivní, tedy budou v něm živé kvasnice  Sacharomyces cerevisiae. Nadbytek kvasnic z lahudkoveho droždí vyvolá nadýmání a někdy i průjem.

Proto doplňujte vitamíny z droždí lahůdkového tzv. deaktivovaného. To je například lahůdkové droždí Country Life. A kde koupit lahůdkové droždí, je otázka, kterou vám zodpoví většina obchodů se zdravou výživou. Lahůdkové droždí kde koupit je také častým výrazem v internetových vyhledávačích, protože si v současné době mnoho strávníků uvědomuje jeho značný zdravotní přínos zejména na nervovou soustavu, mozek, správné trávení a krevní oběh.

Lahudkove susene drozdi obsahuje kromě vitamínů B i větší množství cenného organického chromu a dalších prvků, například zinku a hořčíku, proto bývá lahudkove droždí nepostradatelné, přitom lahůdkové droždí cena je položka velice nízká vzhledem k jeho relativně malé spotřebě.