Léčba solí neboli haloterapie

Pokud se sůl nadměrně používá v kuchyni, tak rozhodně zdraví moc prospívat nebude. Nicméně se na ní podíváme ještě z druhé strany a tou bude vnější strana našeho organismu. Jak asi tušíte, tak se jedná o mořské klima a v podstatě o solnou jeskyni. Co mají tyto dvě strany společného? Je to jednoduché je to solí prosycený vzduch. Lidé, kteří trpí dýchacími problémy, astmatickými záchvaty, ale i alergiemi nebo kožními problémy, tak takové prostředí jednoznačně vyhledávají. A důvod je zcela jasný. Po takovém pobytu ať již u moře nebo v solné jeskyni se výrazně zlepší zdravotní stav.

Jak taková sůl účinkuje

  • Zlepší prokrvení, čím samozřejmě uleví od bolestí kloubů, svalů, ale dokonce i hlavy. Nedokáže sice vyléčit revmatické onemocnění, ale dokáže zmírnit bolesti a to je rovněž velká pomoc. Lidé, kteří jsou odkázáni na léky, tak se jim mohou podstatně snížit dávky i neblahých kortikoidů.
  • Dokáže rozředit hustý hlen v dýchacích cestách a vytahuje tekutinu ze sliznic. Ideálně pomáhá tak ve vykašlávání a to prospívá zvláště při chronickém onemocnění, zánětech nebo i alergiích. Ideální je i při akutní rýmě a zánětech nosních dutin.
  • Umí snížit otok, což se někdy může objevit právě v oblasti plic, čímž pomůže výrazně zlepšit dýchání.
  • Při koupelích dokáže prokrvit pokožku. Uleví při lupence, ekzémech, onemocnění zvaném růžovka, ale i při akné.
  • Samozřejmě umí ještě podpořit další zdravé procesy v těle.

Pro domácí kúru je nejvhodnější sůl od Mrtvého moře a to z toho důvodu, že jejím obsahem je neskutečně velké množství minerálů, především se zde objevuje hořčík, draslík, jód a železo. Použít můžete sůl na inhalaci, nosní výplach při nachlazení, kloktání při zánětech v ústech nebo krku, na koupel při kožních potížích, dokonce pomůže i při nadměrném pocení vlasů a ideální je pro unavené nohy, zvláště po náročném dni, kdy jste stáli neustále na nohou.