Masážní olej

Dobrá kvalitně provedená masáž nás krásně uvolní, uklidní a zregeneruje. I v případě, že není „po ruce“ masér profesionál, můžeme si ji dopřát po dni plném práce a každodenního stresu i v „domácí variantě“. Ať už sami nebo s partnerem. Uvolníme si svaly obličeje, šíje a zad. Bude nám hned lépe. A zlepšíme si náladu. Potřebujeme ovšem důležitou věc – masážní olej!

Můžeme si ho koupit v obchodě, ale i jednoduše vyrobit doma. Protože to není nic složitého, zvládne to jistě každý. Tak proč to nezkusit?

Základem je rostlinný olej

Základní surovinou, kterou si připravíme, je kvalitní rostlinný olej. Můžeme použít třeba oblíbený „kokosák“! Na naši pleť má kokosový olej účinky přímo blahodárné. Vždyť zemích, kde je používán tradičně, je to vyzkoušeno mnoha generacemi. A také velice příjemně voní! Další skvělou volbou je například olej olivový, slunečnicový, mandlový, meruňkový, makový či sezamový. Podle svého vkusu a chuti si jistě vybere každý z nás. Oleje můžeme také různě kombinovat. Záleží jen na tom, jaké očekáváme od směsi účinky a konzistenci. Samozřejmě, že bychom měli vždy používat ty nejkvalitnější, lisované za studena.

Aroma zajistí esenciální olej

Když je připraven základ, přidáme složku, která se postará o aroma – kvalitní esenciální olej. V obchodech je jejich výběr opravdu široký. Jistě najdeme ten „náš“, s vůní, kterou máme rádi. Ovšem pozor na dávkování! Jde o složku, kterou přidáváme opravdu po kapkách. Má tvořit asi jen jedno až tři procenta výsledného výrobku!

Konzervace stabilizátorem

Abychom prodloužili životnost našeho výrobku (předešli žluknutí), použijeme nakonec vhodný stabilizátor. Vhodné je přidat třeba olej z rozmarýnu nebo vitamín E!

Pár osvědčených tipů

  • masáž uklidňující – do základu olej slunečnicový a mandlový (stejné díly) a esenciální levandulový a meruňkový
  • masáž regenerační – do základu olivový a esenciální mátový, levandulový a citrónový
  • masáž zahřívací – do základu mandlový a meruňkový (stejné díly) a esenciální pomerančový a skořicový

    button_kupte-zde