Použití kokosového oleje

Tolik opěvovaný a velmi zdravý kokosový olej má široké spektrum využití. Oceníte jej nejen v kuchyni, ale také během vašeho zkrášlování. Jaké živiny obsahuje a jaké benefity vám přinese? Zjistěte, jakými všemi způsoby jej můžete využít a sami uvidíte, že si ho velice rychle zamilujete. Jaké má kokosový olej použití?

Obsah cenných látek

Kokosový olej je z většiny tvořen nasycenými tuky. Konkrétně to jsou kyselina kaprová, kaprylová, laurová, myristová, palmitová a stearová. Mimo ně je také bohatý na důležité antioxidanty. Obsahuje železo a vitamíny A, C, E a K.

Svoje využití si najde jak v kuchyni, tak i jako kosmetický produkt pro péči o tělo, pleť i vlasy.

Využití v kuchyni

V kuchyni si najde svoje využití při vaření, smažení i pečení. Oblíbený je zejména díky své tepelné stálosti až do 200°C. Hodí se jak k masu, tak i k zelenině a bramborám. Vašim pokrmům dodá jemnou a zajímavou exotickou vůni i chuť.  Skvělý je třeba pro smažení palačinek a lívanců, hodí se i do kaší.

Využití při kosmetických procedurách

  • Využijete jej i jako zkrášlovací prostředek. Působí blahodárně na pokožku, kterou zvláčňuje a hydratuje. Hodí se na suchou, ekzematickou kůži, skvělý je i při lupénce. Poradí si i s akné a striemi.
  • Zklidňuje a regeneruje pokožku. Hodí se tak v případě různých podrážděn kůže, třeba po holení. Svoje využití si najde i v případě hyperpigmentace, kdy pigmentové skvrny zesvětlí.
  • Ocení ho i vaše vlasy. Jednoduše ho můžete použít jako masku nebo zábal. Poradí si se suchými konečky, které zacelí. Vlasům také dodá zářivý a zdravý vzhled.
  • Rozzáří i váš úsměv. Pomáhá bělit zuby a udržovat zdravé prostředí v ústní dutině. Odstraňuje i zápach z úst. Můžete ho najít i jako jednu ze složek zubních past.

Mějte neustále po ruce tohoto skvělého pomocníka, kterého oceníte jak v kuchyni, tak i ve vaší kosmetické výbavě.

button_kupte-zde