Menší, než šípek

Malé červené plody, které mají svůj původ v Číně, Japonsku a Koreji, tak vůbec není problém zakoupit i u nás. A to v různých podobách a jsou součástí i různých produktů. Kustovnice čínská neboli goji získala tak titul superpotravina. Můžete si skutečně zakoupit v kamenných obchodech, e-shopech, speciálních krámkách se zdravou výživou a dokonce i v lékárnách. Má samozřejmě k tomu důvod, aby byla takto vychvalovaná, a také se k ní vztahuje údajně legenda, že díky její konzumaci se lidé dožívali vyššího roku. Dokonce údajně jeden čínský bylinkář se dožil až 256 let. Ale znáte to, legendy jsou legendy a skutečnost je zase úplně jiná stránka.

Goji a její obsah

Výčet příznivých účinků rozhodně není zanedbatelný. Stále ještě se neodhalily všechny její schopnosti a těch, o kterých víme, tak i tak jich existuje neskutečně velké množství.

  • Pravidelná konzumace dokáže urovnat krevní tlak.
  • Podporuje imunitní systém.
  • Chrání organismus proti tvoření rakovinových buněk.
  • Zpomaluje stárnutí, ale že byste se dožili 200 let, na to moc nespoléhejte.
  • Podle některých výzkumů, pomáhá zmírňovat alergie a astma.
  • Virové infekce nebo i bakteriální, si hned tak na organismus nic nedovolí.
  • Podporuje rovněž zrak, pročišťuje tělo a výčet jejích dovedností je poměrně daleko širší.

Jak ji konzumovat

U nás se dá zakoupit v různých formách, tudíž není problém si pořídit takovou verzi, která bude odpovídat vašim představám. Nejčastěji je k dostání sušená a tu můžete konzumovat stejně tak jako jiné sušené ovoce, přidat ji do moučníků, jogurtů, dezertů atd. Také je ve formě sirupové šťávy nebo v lékárnách ji můžete zakoupit jako doplněk stravy v tobolkách. Každopádně její plody obsahují 18 druhů aminokyselin a to včetně všech esenciálních aminokyselin a stopových prvků. Zinek, železo, měď, vápník, selen a fosfor a samozřejmě obsahuje vitamíny. Naleznete v ní vitamín C, B1,B2,B6 a E. A to je pořádně nadupané složení.