Minerálové bohatství v řasách Kelp

Lidské tělo se skládá z prvků Mendělejevovy soustavy, většinu z nich tvoří směs vodíku s kyslíkem známá jako voda, zbytek je obsažen ve velmi složitých organických vazbách, kde je zastoupena kromě uhlíku a dusíku celá řada minerálů a stopových prvků. Přijímáme je do organismu dýcháním, kontaktem s pokožkou a v největším podílu stravou.

V našem těle musí vše probíhat podle přísných zákonitostí, jejichž společným jmenovatelem je rovnováha. Ta dokáže být velmi křehká v okamžiku, kdy ji narušíme nějakým negativním vzorcem chování, jako je stres, agresivita, různé strachy, deprese a úzkosti, nevhodná výživa, alkohol, sedavé zaměstnání nebo naopak extrémní sporty atd.

Kelp a Kombu je totéž

Když někteří lidé „prozřou“ a začnou více chápat souvislosti s nezdravou stravou, která organismu dodává jen málo minerálů a stopových prvků, nebo je dokonce o ně okrádá, mohou sáhnout po prvním potravinovém doplňku na trhu. Ne každý je však dobře vstřebatelný a využitelný, některé mají nevhodné složení, kde je některých látek mnoho nebo naopak málo.

Jedním z nejlepších zdrojů pro doplnění minerálů a stopových prvků do organismu jsou mořské řasy a zvláště pak Kelp. Je známa i pod názvem Kombu, roste pouze v chladných mořích a ve velmi čistých oblastech, nezasažených průmyslem a dalšími jedovatými odpady.

Kelp je perfektní pro doplnění jódu a mnohem výhodnější zdroj, než jodizovaná sůl, protože jód je zde navázaný do organických sloučenin. Organické vazby prvků jsou vždy tou nejlepší volbou a je v zásadě jedno, zda si objednáte řasy v tabletách z lisovaného prášku, nebo jako celistvé plátky.

Můžete jimi obohatit polévky, omáčky, přidat je do vody při vaření luštěnin i obilovin, smíchat je se zeleninovým salátem, vhodit je do zeleninového smoothie, a vždy s nimi vystačíte s velmi malým množstvím.

button_kupte-zde