Minerálové bohatství v řasách Kelp

Lidské tělo se skládá z prvků Mendělejevovy soustavy, většinu z nich tvoří směs vodíku s kyslíkem známá jako voda, zbytek je obsažen ve velmi složitých organických vazbách, kde je zastoupena kromě uhlíku a dusíku celá řada minerálů a stopových prvků. Přijímáme je do organismu dýcháním, kontaktem s pokožkou a v největším podílu stravou.

V našem těle musí vše probíhat podle přísných zákonitostí, jejichž společným jmenovatelem je rovnováha. Ta dokáže být velmi křehká v okamžiku, kdy ji narušíme nějakým negativním vzorcem chování, jako je stres, agresivita, různé strachy, deprese a úzkosti, nevhodná výživa, alkohol, sedavé zaměstnání nebo naopak extrémní sporty atd.

Kelp a Kombu je totéž

Když někteří lidé „prozřou“ a začnou více chápat souvislosti s nezdravou stravou, která organismu dodává jen málo minerálů a stopových prvků, nebo je dokonce o ně okrádá, mohou sáhnout po prvním potravinovém doplňku na trhu. Ne každý je však dobře vstřebatelný a využitelný, některé mají nevhodné složení, kde je některých látek mnoho nebo naopak málo.

Jedním z nejlepších zdrojů pro doplnění minerálů a stopových prvků do organismu jsou mořské řasy a zvláště pak Kelp. Je známa i pod názvem Kombu, roste pouze v chladných mořích a ve velmi čistých oblastech, nezasažených průmyslem a dalšími jedovatými odpady.

Kelp je perfektní pro doplnění jódu a mnohem výhodnější zdroj, než jodizovaná sůl, protože jód je zde navázaný do organických sloučenin. Organické vazby prvků jsou vždy tou nejlepší volbou a je v zásadě jedno, zda si objednáte řasy v tabletách z lisovaného prášku, nebo jako celistvé plátky.

Můžete jimi obohatit polévky, omáčky, přidat je do vody při vaření luštěnin i obilovin, smíchat je se zeleninovým salátem, vhodit je do zeleninového smoothie, a vždy s nimi vystačíte s velmi malým množstvím.

button_kupte-zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení