MSM pro zvýšení kvality vlasů

Pro podporu růstu vlasové tkáně existuje více přírodních prostředků. Tradiční čínská medicína využívá převážně kombinace účinných bylin, ovšem na pomoc s nevábně vyhlížející vlasovou pokrývkou lze využít i méně známý přírodní prostředekMSM. MSM je zkratkou chemické sloučeniny methylsulfonylmethan, která se vyskytuje v přirozené formě v některých druzích zeleniny, např. v cibuli nebo v česneku. Jestliže tuto látku z rostlin extrahujeme a aplikujeme ve větším množství, může být prospěšná jak pro pokožku, tak i pro vlasovou tkáň.

MSM využívají některé kadeřnické salóny a mezi lidmi se tento produkt rozšířil zejména díky některým pozitivním recenzím. Účinnost tohoto přípravku spočívá zejména v obsahu síry, což je jeden ze základních stavebních kamenů vlasové tkáně. Prozatím neexistují žádné vědecké důkazy o významném prodloužení růstového vlasového cyklu (tzv. anagenové fáze), ale prokazatelně dochází ke zlepšení jejich jakosti, zejména pevnosti a lesku.

87

Co je to MSM

Síra obsažená v organické formě je důležitým prvkem, bez něhož se náš organismus neobejde. Problémem současné civilizace je převaha vařené stravy s nedostatkem syrové zeleniny, zvláště některých druhů, které síru v této podobě obsahují. Jedná se tedy o přirozenou chemickou látku, jejíž účinků si byli vědomi lidé již před staletími. Využívali ji např. některé indiánské kmeny Severní Ameriky.

Síra je sedmým nejčastěji zastoupeným minerálem v našem těle a vyskytuje se ve formě aminokyselin cysteinu a metioninu. Potřebujeme ji mimo jiné pro vytvoření keratinu a kolagenových vláken, která jsou stavebním kamenem nejen vlasů, ale i nehtů, kůže, chrupavek a kostí.

MSM se aplikuje jako výživový doplněk a pro zlepšení jakosti vlasů se jemně vmasíruje do pokožky, odkud vlasy následně čerpají živiny. Síra také podporuje činnost krevního oběhu a tím pádem působí i na jemné krevní vlásečnice pokožky hlavy.