Nabídněte vašim blízkým lepší alternativu sladkých zákusků

Když se v domácnosti chystá pohoštění pro očekávanou návštěvu, připravují se chlebíčky, zeleninové saláty, ovocné smoothie a tu a tam se na stole objevují různé sladkosti. Někdo kvůli tomu spěchá do cukrárny, aby příchozí hosty potěšil laskonkami, větrníky, kremrolemi a čokoládovými řezy. Nic ve zlém, ale s těmi cukrářskými laskominami raději přibrzděte a dopřejte si je spíše okrajově. Jsou příliš kalorické a většinou jde o výrobky s bílým řepným cukrem, který do zdravého jídelníčku nepatří.

Doneste z cukrárny jen pár kousků dortíků a na stůl pokládejte ve větším množství něco zdravějšího, třeba misku sušeného ovoce a vedle ní druhou, zaplněnou až po okraj směsí jader a ořechů.

Ořechy v kombinaci se sušeným ovocem dodají potřebnou energii a zároveň velmi mnoho živin, díky vláknině zasytí, pochutnáte si na nich a s dobrým pocitem, že jste udělali něco pro své zdraví, si nebudete kazit zbytek dne. Nebudete mít žádné výčitky, že jste se zas přecpali kremrolemi, a že zas kvůli tomu nemůžete dopnout kalhoty.