Praktické využití rýžového proteinu

Vyvážená strava obsahuje dostatek veškerých živin pro organismus v běžném každodenním režimu, ale v životě nastávají situace, kdy je zapotřebí sáhnout po některém vhodném výživovém doplňku.

Ideální pro vegetariány a vegany

Vegetariáni a vegani jsou lidé, kteří se své filozofie drží zejména ze zdravotních a etických důvodů. Že je rostlinná strava zdravější, je známo již dlouho, a etický kodex je velmi důležitou součástí duchovního vědomí, kam patří i nezasahování do svobodné vůle nejen člověka, ale i zvířete, byť se jedná o živou bytost v nižší vývojové fázi. Jestliže potřebují tito lidé doplnit z nějakého důvodu do organismu protein, pak kvůli tomu nemusí hynout žádné zvíře.

Zdravější forma kulturistiky

Kulturistika je založena na třech základních principech. Ve zkratce je můžeme označit třemi výrazy – cvičení, strava a odpočinek. Jestliže chcete docílit jistého úspěchu, nesmíte ani jeden z nich podcenit. Rozložíte si cvičební plán do týdenního rozvrhu, kam zařadíte i vydatný spánek, relaxaci – bazén a masáže a především vhodný jídelníček.

Většina kulturistů se ve stravě opírá o masité pokrmy, doplňované mléčnými výrobky vzhledem k tomu, že živočišné proteiny vydatně budují svalovou hmotu, ovšem toto je jeden z mýtů, které mezi kulturisty panují. Proteiny lze totiž doplnit i ze zdrojů rostlinných, a to mnohdy efektivněji a hlavně zdravěji. Čím je použití rýžového proteinu pro vás přínosné, pokud se věnujete silovým, ale i vytrvalostním sportům?

Neobsahuje lepek – bezlepková strava nezahlcuje střevní stěny lepkem, což je činí propustnějšími pro využití všech složek stravy. Bezlepkový protein bude jistě prospěšný každému sportovnímu nadšenci.

Bez laktózy – nesnášenlivost mléčného cukru je poměrně častým jevem i mezi sportovci, a rýžový protein je proto pro ně vhodnou alternativou.

Bez stresových hormonů – na cvičební výkon kulturistů má značný vliv masitá strava svými stresovými hormony. Ty se v mase vyskytují při násilném usmrcování zvířete a mohou být v lidském organismu spíše na obtíž, protože mohou brzdit produkci důležitého testosteronu. S rýžovým proteinem nemusíte žádné stresové hormony řešit, protože tam nejsou, a tím pádem doplníte pouze samotné čisté bílkoviny.