Kokosový olej doma musíte mít!

Kokosový olej by vám doma rozhodně neměl chybět. Jedná se o téměř o zázračnou superpotravinu, kterou doma využijete na tisíc různých způsobů, a to jak v kuchyni, tak i v kosmetice.

44

Využití kokosového oleje vychází z toho, že obsahuje celou řadu cenných látek pro lidské zdraví. V minulosti byl zatracován kvůli obsahu nasycených tuků, ovšem jak se později ukázalo, tak právě tyto nasycené tuky středního řetězce jsou velmi prospěšné pro lidské zdraví. Jsou skvěle stravitelné, podporují metabolismus, zahánějí chuť k jídlu, a přitom se zbytečně neusazují do tukových zásob – jak je tedy vidět, tak použít kokosový olej můžete klidně i na hubnutí.

Nicméně pokud se ptáte, na co je dobrý kokosový olej, je nutné zmínit i jeho vysoký obsah kyseliny laurové – ta je známá svými protizánětlivými účinky a výrazně posiluje imunitu člověka.

A právě díky protizánětlivým účinkům nachází kokosový olej široké možnosti využití v kosmetice.

Skvěle se hodí na ošetření pleti i celé pokožky vašeho těla, na vlasy i na čištění a bělení zubů. Můžete s ním ošetřovat drobné ranky na kůži, suchou pokožku, stejně tak jako popraskané rty. Pokožku těla i vaše vlasy vyživí, hydratuje a zvláční. Díky protizánětlivým účinkům ji také ošetří a bojuje proti stárnutí. Takže pokud byste si domů měli zvolit jen jeden kosmetický přípravek, tak v každém případě sáhněte po kokosovém oleji, ten se vám rozhodně vyplatí právě díky jeho všestrannému použití.

Zajímá vás, jak používat kokosový olej v kuchyni?

Jedná se o tuk, který má vysoký kouřový bod, což v praxi znamená, že se nepřepaluje a nebude tak vaše tělo ohrožovat rakovinotvornými látkami. Můžete na něm smažit, můžete ho používat na vaření i pečení. Na trhu je široce dostupný jak v té nejvyšší bio a raw kvalitě v podobě čistého panenského oleje, tak i s různými příchutěmi.

Jak je tedy vidět, tak využití bio kokosového oleje je široké.

button_kupte-zde