Nachystejte svým blízkým k narozeninám dárkový koš

V některých zdrojích se můžete dočíst, že období kolem narozenin nebývá pro nikoho snadné, protože si podvědomě pamatujeme průběh porodu a náročný přechodový proces z matčina lůna do relativně nehostinného okolního prostředí. Měli bychom se tedy snažit každému oslavenci tento životní krok zpříjemnit nejen samotnou oslavou, ale i vhodnými dary.

Námětů na dárky k narozeninám jsou tisíce a převládají mezi nimi zejména předměty hmotné povahy, jako je oblečení, obuv či elektronika, my bychom vás však tentokrát chtěli zavést k tématu, které možná dotyčnému oslavenci prospěje víc, než značkové běžecké boty – dárkový koš plný potravin v sortimentu zdravé výživy.

Začít byste mohli u proutěného koše z vrbového proutí, po jeho vyprázdnění jej lze využít například pro ukládání úrody jablek nebo třešní z užitkové zahrady, a tak nepůjde o žádnou kartonovou krabici, která skončí v kontejneru na tříděný odpad. A čím samotný koš naplnit?

Od každého kus – kdybyste měli koš naplnit kompletním sortimentem prodejny zdravé výživy, nevešel by se vám ani do bytu, takže musíte postupovat systematicky a chytře. Nejlépe tak, že budete procházet jednotlivé položky v obchodě a z nich vybírat jen některé, z obsahu druhového sortimentu. Mohly byste tam například zařadit jahodovou bioládu, kvalitní hořkou čokoládu, ořechový krém z kešu oříšků, domácí pečené müsli, himálajský bylinný čaj, vonnou svíčku ze sójového vosku, jablečný mošt, kokosový olej, mléčný kefír, kuskus, sáček cizrny, bulgur, olivový olej lisovaný za studena, třtinový cukr, himálajskou sůl, semena na klíčení, chlorellu, acerolu, mladý ječmen a lyofilizované sušené borůvky nebo jahody. 

Tím, že výběr bude velmi pestrý, získá dotyčný i inspirativní námět k tomu obohatit svůj život o zájem o výrobky zdravé výživy, a není nikde psáno, že jej něco nezaujmou tak, že si na dané téma začne sám aktivně zjišťovat další informace.