Naklíčená semena – zbytečný humbuk nebo skutečný profit

Kdybyste se podívali pod mikroskopem na své tělo a jeho jednotlivé části, zjistíte, že jde o komplex trilionů buněk, které mezi sebou navzájem spolupracují, ve spojení s mezibuněčnou hmotou. Buňky žijí a odumírají a jsou neustále, nepřetržitě nahrazovány novými. Snadno se o tomto jevu přesvědčíte, pokud se říznete do prstu a rána se sama po určité době zacelí a mnohdy po ní nezůstane ani jizva. Ve skutečnosti neléčí ránu přiložená náplast, ale právě buňky, resp. celý symbiotický buněčný systém. Že je ve hře i lidský duch, ponechme v tuto chvíli stranou, to by byla debata na jiné téma. Zaměříme se nyní na ty jednotlivé buňky.

Buňky potřebují pro svou práci energii a potřebnou výživu, tedy konkrétně určité nepostradatelné látky a prvky. A jde o to, jaké potraviny jsou natolik výživné, aby buňky nezanášely odpadem, ale dodávaly jim vše, co potřebují. Rostlinné klíčky jsou těmi živinami doslova nabité, a jsou-li pěstované v rozumných podmínkách (např. v BIO kvalitě), těch odpadních látek je tam minimálně. Naopak v nich nalezneme minerální a stopové prvky, vitamíny, proteiny, důležité sacharidy i tuky a samozřejmě i potřebnou vlákninu.

Energie živých enzymů – k duchovnímu tématu se přece jen na okamžik vrátíme, neboť jde o energetickou podstatu každého živého tvora a těmi jsou i rostliny. Markantní je to zejména u mladých klíčících výhonků a právě ty se derou na svět obrovskou silou – energií. A toho můžeme využít i pro náš prospěch, jestliže takové mladé rostlinky budeme konzumovat.

Detoxikace

Většina z nás je zanesena toxickým odpadem, je to pochopitelné vzhledem k působení stresu a špatných mezilidských vztahů, negativních myšlenek, smogu, automobilových zplodin, nevhodné stravy, chemických léků atp. A právě rostlinné klíčky aktivují v těle očistné procesy, které nás těchto uložených jedů (převážně v tukové tkáni) systematicky zbavují.

button_kupte-zde