Namíchejte si vlastní směs ořechů, semínek a sušeného ovoce

Představte si, že je před vámi týden dovolené. Máte naplánovaný pobyt v penzionu a vaším cílem je aktivní sport a pohyb v přírodě. V naší zemi je k takovým aktivitám dostatek příležitostí, ať už si zvolíte horské prostředí, anebo méně náročný terén, například Třeboňskou pánev. Dají se tu provozovat velice různorodé sportovní disciplíny počínaje cyklistikou či pěší turistikou, a konče třeba plaváním a golfem. Rekreační sport však vyžaduje i vhodné zdroje energie ve formě stravy a nápojů, a kromě obvyklého jídelního menu to také mohou být doplňkové zdroje pro rychlé dodání energie a živin. Pro tyto účely báječně poslouží směsi ořechů a sušeného ovoce.

Vytvořte si vlastní směs do zipového sáčku – sáčky se zipem jsou vynikajícím pomocníkem právě pro tyto účely. Oceníte jejich nízkou hmotnost a zdravotní nezávadnost přímo v terénu. Můžete si nachystat několik sáčků a do každého z nich vsypat odlišnou verzi podle vaší chuti a možností. Například:

Arašídovou směs – arašídy jsou chutné jako pražené a solené, anebo v různých polevách. Můžete zkusit namíchat arašídy v jogurtu, v hořké čokoládě nebo v karamelu.

Exotickou směs – tam by mohl být sušený banán, mango, kokosové plátky, papaya a rozinky.

Směs semínek – vhodným doplňkem stravy při sportu jsou i směsi semínek, například sezam, lněné semínko, chia semínka, slunečnicová a dýňová semínka.

Tradiční českou směs – tu snadno vytvoříte z kombinace sušených švestek a meruněk, lískových oříšků, vlašských ořechů, plátek sušených jablek, a třeba i lyofilizovaných jahod.

Super ořechy – velmi sladké rozinky se skvěle hodí ke všem druhům ořechů, tedy například kešu, para, makadamovým či piniovým ořechům.

Lesní směs – máte-li rádi lesní ovoce, doporučujeme využít lyofilizovaných plodů borůvek, malin či ostružin, které jsou velice chutné a také zdravé.