Napomáhá zelený ječmen hubnutí?

V průběhu času se ideál krásy často měnil. Stačí si jen vzpomenout na barokní postavy širokých boků. To však mělo svůj důvod: věřilo se, že široké boky znamenají snadnější porod. A to v době, kdy prakticky neexistovala lékařská péče, jak ji známe dnes, a nebylo výjimkou, že žena měla za život deset dětí (ačkoliv mohla mluvit o štěstí, pokud se dospělosti dožily dvě), bylo nesmírně důležité.

Dnes je však trend přesně opačný. Ideálem je štíhlá, lehce osvalená postava. Tu vídáme denně v televizi i v časopisech. Není tedy divu, že se jí především ženy snaží dosáhnout. To však není tak jednoduché, jak se může zdát.

Hlavní překážkou je zde náš sedavý životní styl. Schválně si můžeme spočítat, kolik hodin denně strávíme sezením, ať už doma, či v zaměstnání. To je jistě psychicky náročné, o tom není sporu, avšak kalorií při tom mnoho nespálíme.

Není tedy divu, že se začaly hledat cesty, jak zhubnout bez toho, že bychom museli nějak drasticky změnit svůj životní styl. Toho samozřejmě využili podnikatelé, kteří začali nabízet nejrůznější zázračné přípravky, které nám mají pomoci dosáhnout ideální hmotnosti bez diety či namáhavého cvičení.

Jedním těch novějších je pak zelený ječmen. Tuto plodinu zná snad každý, a není divu. Na našich polích roste poměrně běžně. Skutečně ale může zelený ječmen hubnutí podpořit?

Jeho účinek by měl být takový, že napomáhá činnosti střev. Tím pádem zajišťuje efektivnější využití živin z potravin, což znamená, že jich můžeme sníst méně. Navíc i urychluje metabolismus, takže budeme spalovat více tuků, a tedy i hubnout.

To vše zní dobře, avšak i zde je háček. Přestože tyto účinky samozřejmě má, jsou tak nepatrné, že pokud skutečně nezměníme svůj životní styl, tedy především se nezačneme více pohybovat, pak je ani nepostřehneme. Prodávat jej tedy jako zázračný prostředek na hubnutí je jen tahání peněz z kapes důvěřivých zákazníků. A věřte, že se svými penězi můžete naložit lépe.

button_kupte-zde