Nezapomeňte na macu

Má-li vést člověk spokojený život, musí mu mimo jiné i sloužit zdraví. Jistě se shodneme na tom, že ti, jež sužují lecjaké neduhy, nemívají na růžích ustláno a ani jiné výhody jim toto nedokážou stoprocentně kompenzovat.

Abychom pak byli zdraví, musíme se o svoji tělesnou schránku náležitě starat, nelze doufat v to, že se zdraví dostaví samo od sebe a nikdy už nás neopustí. A proto se věnujeme třeba pohybovým aktivitám, proto se otužujeme, vyhýbáme se stresu a jiným rizikům, a také se nejednou snažíme zdravě stravovat.

Jenže právě v otázkách zdravé stravy nejednou vědomě nebo třeba i nevědomky chybujeme. Konzumujeme kdeco vyrobené z klidně i krajně pochybných ingrediencí, jíme nepravidelně a nepřiměřeně… Co si budeme povídat, že?

Ale chceme-li zůstat zdraví nebo svůj zdravotní stav vylepšit, musíme s tím něco udělat. Musíme se informovat a následně zaměřit na to, co nám udělá dobře, co nám pomůže nebo nás třeba i vysloveně spasí.

A mezi to, co nám může nesporně udělat dobře, patří třeba i řeřicha peruánská. Nebo maca, chcete-li. Tato rostlina, vyskytující se na náhorních planinách jižní Ameriky a zde pěstovaná už od dob starých Inků a používaná v léčitelství, totiž obsahuje ve svém kořeni tolik látek, mohoucích kladně ovlivnit i náš zdravotní stav, že si určitě zasluhuje naši pozornost. V tomto kořeni se nalézají sacharidy, mnohé bílkoviny, vláknina, minerály, vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky, mastné kyseliny, saponiny, třísloviny, alkaloidy, steroly a další zdraví prospěšné látky, a vzhledem k tomu, že můžeme prášek z tohoto kořene sehnat už i u nás, by bylo nešťastné tuto možnost nevyužít. Protože když se dodrží u adaptogenu, afrodiziaka a superpotraviny jménem maca dávkování, může nám to znatelně prospět. A každý krůček vedoucí k upevnění našeho zdraví je důležitý, ne-li přímo nezbytný.

button_kupte-zde