O vlivu zinku na naše zdraví

Moudří lidé ví, že stravovací režim by se měl přizpůsobit především obsahu živin, a nikoli reklamním trikům prodejců některých pochutin, které staví na zastaralých metodách zpracování surovin. Jsou to např. syntetická aditiva, využívání rafinace cukru, propagace nezdravých tuků, vymílání minerálů z mouky či nevhodné technologické postupy výroby (některé druhy pečení či smažení atp.)

Závislost na pochoutkách bez živin se pak může proměnit v závažné zdravotní komplikace a jedním z důvodů může být i deficit některých minerálů, např. zinku.

Brzda stárnutí

Zinek se jako tzv. mikroprvek podílí spolu s jinými kovy ve stravě na zpomalování procesu stárnutí, a to ve velmi širokém spektru oblastí. Má značný význam pro regeneraci buněk, jejich správné dělení dle přirozené lidské DNA. Tím pádem jej potřebuje imunitní systém, krevní oběh, trávicí orgány, vyměšovací orgány a mimo jiné i mozek a nervová soustava. Bez zinku bychom nevyužili to, co nám ve stravě nabízí vitamíny skupiny B, vitamín C, provitamín A, vitamín E atd.

Chuť na sex a plodnost

Všimněte si, kolik lidí má dnes problémy nejen se zrakem, s vypadáváním a šedivěním vlasů, čemuž svým dílem brání i zinek, ale také s plodností a libidem. Jistě, že svůj neblahý vliv hraje i životní styl a hlavně stres, ale deficit zinku se na tom rovněž podílí. Zinek pomáhá udržet v těle hormonální rovnováhu (mimo jiné i u mužů testosteron), přispívá i ke zdraví pokožky, dásní a dobrému zraku, čichu, sluchu a citlivým chuťovým vjemům.

Dýňová semínka – kromě těchto na zinek velmi bohatých semínek si dopřejte častěji čočku, mandle, červené fazole adzuki či ledvina, cizrnu, ovesné vločky nebo fermentovanou kvalitní sóju (bez GMO) ve formě tempehu.

Hnědá rýže – hnědou rýži vřele doporučujeme každému, kdo chce zdravě hubnout, jíst dobře stravitelné obiloviny, dodávat do organismu spoustu energie s nízkým glykemickým indexem a zároveň doplnit zinek, hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor a další cenné minerály.

button_kupte-zde