Pálivá exotika na okně

Pokud chcete skutečně kvalitní chilli papričky, tak se vyplatí si je zakoupit ve specializovaných obchodech, které vám poskytnou záruku kvality. Nicméně pro čerstvou, malou chilli papričku si můžete sáhnout rovnou při vaření, pokud ji budete mít v květináči na okně. A rozhodně se vám odmění i po zdravotní stránce.

Ve 100 g chilli papričky údajně naleznete 240 % doporučené denní dávky vitamínu C, který je tolik potřebný zvláště v podzimním a zimním období, kdy začínají útočit viry. Je pravdou, že ne každému se chce do sebe nasoukat takové množství pálivého sortimentu, ale i tak kdyby jen část, je znatelně jisté, že vitamín C bude přítomný.

Rovněž v nich naleznete vitamín A, B a kapsaicin, který mimochodem působí jako antioxidant a přírodní antibiotikum. Je účinný v prevenci chronických zánětů dutin a ucpaného nosu. Další jejich významné působení je v oblasti cév, kardiovaskulárního systému a mírní i bolesti kloubů. Je ale pravdou, že lidé, kteří mají problémy s přecitlivělým žaludkem, tak by se chilli papričkám měli raději vyhnout. To platí i například v problémech s vředy.

To se vám bude líbit

Pokud se snažíte hubnout, tak pravidelná konzumace chilli papriček vám dokáže neuvěřitelně zrychlit metabolismus a to je dobrý začátek. Navíc kapsaicin působí zase na centrum nasycenosti v mozku, tudíž toho moc nesníte a přesto se cítíte plni. Těžko říct proč, ale nebudete mít chuť ani na sladké nebo tučné produkty, což opět výrazně ovlivní hmotnost. A jako bonus díky papričkám vás nebudou trápit křeče v břiše nebo snad nadýmání. Antibakteriální účinek samozřejmě ocení i vaše střeva.  

Výhodou je, že semínka papriček lze prakticky zasadit v kteroukoliv roční dobu, pokud je budete chtít mít doma na parapetu. Dokonce jim ani nevadí, když se je rozhodnete v létě přemístit ven, kde jim bude také dobře. Nepotřebují nijak speciální péči a vy máte pálivou exotiku po celý rok.

button_kupte-zde