Přínosné benefity pro tělo

Masáž je jednou z velmi starých, avšak účinných forem dotykové terapie. Existuje poměrně dost velké množství typů masáží, které jsou samozřejmě i založené na různých principech a provedeních. Její kladné účinky znali již dávno naši předkové ve starověkém Egyptě, Řecku, Římě, Číně i Indii. Dokonce například v Číně existovala v 6. století škola, kde se vyučovalo umění masáží. A také kdo se zajímá o ájurvédskou medicínu, tak nejspíš bude vědět, že se před několika tisíci lety považoval tento dotyk jako prevence proti některým nemocem.

Je pravdou, že po masáži se může člověk cítit unavený, rozlámaný, ale na druhou stranu se dostavuje jisté uvolnění, zklidnění a pocit vnitřního klidu, štěstí i takové spokojenosti. A proč tomu tak je, to je velmi jednoduché. Masáže totiž stimulují produkci hormonu štěstí, endorfinu a příznivě ovlivňují vnitřní fungování organismu. Díky tomu dokáží ovlivnit velmi pozitivně kvalitu spánku.

Příznivé benefity pro zdraví

Aby měla taková masáž efekt, tak se musí provádět hnětením, tlakem, tahem nebo stimulovat správné body na těle. A to jak je vidět bychom nechat pouze na odbornících. Ulevit si ovšem můžete i jiným způsobem a tím mohou být například bylinné koupele. Zatímco tělo bude vstřebávat léčivé látky z bylinek, tak mysl se nechá ukonejšit příznivou vůní, ta je přirozeně specifická podle toho, o jaké bylinky se bude jednat. Délka koupele by neměla přesahovat 20 minut, ale i tak je to dostačující doba, aby došlo alespoň k nějaké regeneraci.

Jaké bylinky lze použít na koupel?

  • Heřmánek, který zažene únavu, podrážděnost, ale i problémy se spánkem. Navíc pokožce prospěje i tím způsobem, že hojí drobné rány.
  • Levandule umí rovněž vytlačit nervozitu, podrážděnost, ale působí i proti úzkosti. Také má hojivý účinek hlavně při vyrážkách, ekzémech nebo i plísňových onemocněních.
  • Dobromysl je další pomocník a rozhodně s ním chybu neuděláte, když budete chtít vylepšit náladu a zmírnit například únavu. Je dobrý bojovník proti křečím a nachlazení.
  • Kopřiva roste snad všude a i ona zabojuje o vaše zdraví, zvláště při kožních problémech, ale i revmatických potížích. Navíc odbourává bolesti zad.

Existují samozřejmě i další bylinky, které jsou zdraví prospěšné.