Pekanové ořechy se řadí k nejzdravějším druhům rostlinných semínek a ořechů

Pekanové ořechy jsou zařazovány mezi nejvíce prospěšné plody vzhledem k vysokému obsahu účinných bioaktivních látek a živin. Obsahují deset procent proteinů, více než polovinu jejich hmotnosti tvoří nenasycené mastné kyseliny a nezanedbatelný není ani obsah fenolických antioxidantů a minerálních prvků.

Antioxidanty v pekanových oříšcích

Antioxidanty hrají významnou roli v mnoha procesech uvnitř lidského organismu. Jedním z nich je správné fungování nervové soustavy. Na toto téma bylo provedeno již několik desítek studií, které se zabývaly stárnutím neuronů a jejich degenerací. Proces stárnutí lidského těla lze totiž významně ovlivnit životním stylem, a zvláště pak vhodně poskládanou stravou. Ta by měla obsahovat kromě minerálů a enzymů zmiňované antioxidanty, které jsou obsaženy nejen v syrovém ovoci a zelenině, ale s převahou je lze nalézt zejména v různých druzích ořechů a semen.

Jedním z těch nejvýznamnějších je vitamín E rozpustný v tucích a spolu s dalšími antioxidačními sloučeninami tvoří komplex živin, které chrání tělesné buňky před volnými kyslíkovými radikály. Že jsou pekanové ořechy zdraví prospěšné, prokazuje velmi vysoký obsah antioxidantů – dokonce jsou tyto plody zařazeny mezi deset nejsilnějších antioxidačních elementů spolu s borůvkami, lékořicí a ostružinami.

91

Pekanové ořechy účinky

Účinky látek obsažených v pekanových ořeších zkoumají vědci již mnoho let. Zpravidla se shodují na tom, že se jedná o superpotravinu doslova nabitou živinami. Všechna rostlinná semena musí mít v sobě ukryto velké množství látek v malém objemu, aby bylo možné začít proces klíčení nové rostliny. Rostlina je využívá ke svému růstu, kdy musí prorazit i skrze tvrdou půdu a odolávat nepříznivým povětrnostním vlivům. Pekanový ořech v tomto nezůstává pozadu, kromě antioxidantů v něm nalezneme provitamín A, téměř celý komplex vitamínů B, minerály vápník, fosfor, hořčík, železo, zinek, měď, selen, a ještě přibližně dalších dvacet stopových prvků.

button_kupte-zde