Pěstujeme klíčky

Pokud bychom měli správně definovat, co jsou klíčky, tak v podstatě se jedná o naklíčená semena, která jsou pro lidský organismus perfektním zdrojem všech možných vitamínů a dalších velmi cenných látek. Klíčky se dají samozřejmě vypěstovat různými způsoby, ale asi nejosvědčenějším budou klíčící nádobky, které jsou pro klíčky a jejich probuzení naprosto ideální. Navíc, když je necháte na kuchyňské lince, tak máte rovnou správnou dekoraci, kde můžete pozorovat, jak se semínka probouzí k životu. Záleží na různých semínkách, jak dlouho bude takové klíčení probíhat. Některá se probudí velmi rychle jako například řeřicha a některá potřebují trochu delší dobu. Nicméně během skutečně pár dnů máte hotovou studnici výživných látek přímo doma.

Bohatý jídelníček

Pro zdravý organismus je nesmírně důležité, aby skladba jídelníčku byla vyvážená. Pokud se zaměříte a zacílíme na klíčky, tak jsou součástí jídelníčku již kolem 5 000 let. Že je to víc, než jste si mysleli? Ano, protože to byla plnohodnotná strava po celou dobu, jen se možná nevědělo, že jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E, B a mnohých dalších, natož aby se vědělo o nějakých minerálních látkách nebo snad bílkovinách. My jsme v současné době chytřejší a dokážeme zdůvodnit, proč vlastně je tělu tak dobře, když je bude konzumovat. To již ale i značí, že samozřejmě v syrovém stavu to bude nejlepší, kdy vám neunikne žádný zdravý zdroj. Tepelnou úpravou právě ztrácí své výživné hodnoty a vám může zůstat pouze dobrý pocit, že konzumujete něco zdravého, což je rozhodně škoda.

Klíčky pomáhají a posilují

V podstatě se konzumují celé klíčky a celkově pomáhají k celkové očistě organismu. Posilují ho a dodávají tak cenné zdroje látek, které skutečně nelze získat z běžné stravy. Jsou skutečně vynikajícím zdrojem energie, minerálů, vitamínů, stopových prvků, vlákniny, aminokyselin a bílkovin, které si tělo dokonce ani samo nevytvoří.