Štiplavý čínský kořen

V Evropě se tento štiplavý a na druhou stranu zdraví prospěšný kořen objevil díky Římanům, kteří ho začali vyvážet z Číny. Zde se běžně používal v tradiční medicíně. A když se podíváme v současné době do regálů se zeleninou a ovocem, tak ho naleznete i velmi dobře dostupný u nás. Řeč je o zázvoru, který se v podzimních plískanicích nejvíce používá na čaj. Ono ani není divu, má totiž skutečně efektivní účinky v prohřívání a prokrvení celého těla. Navíc je ideální ochranou proti nachlazení. Nezakazuje se ani těhotným ženám a umí skvěle zklidnit i špatné zažívání. Je zdrojem kombinace antioxidantů gingerolu, zingeronu a shogaolu a to vše je zde zastoupeno v takovém množství, že to žádný jiný produkt nebo rostlina nemá. Častokrát se objevuje rovněž i v různých receptech, kdy se používá k dochucení pokrmů. Zázvor je zdrojem vitamínů A, B1, B2, B6, C, E, dále draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku, železa.

Má i další zásluhy

  • Doporučuje se používat na zmírnění osteoartritidy, která zrovna není příjemnou záležitostí.
  • Prevence proti infarktu a mozkovým příhodám. Má schopnost údajně ředit krev, což samozřejmě v obou dvou případech je stěžejní záležitostí.
  • Dokonce pomáhá při onkologických problémech.
  • A díky tomu, že má skvělou schopnost prokrvovat organismus, tak je oblíbený i u mužů, kteří mají problémy s erekcí.

Svačinka na cesty

V dnešní době není problém si zázvor zakoupit i v jiných podobách, než jen jako čerstvý kořen. Kandovaný zázvor s cukrem, který si dokonce můžete vyrobit i doma sami. Také není problém ho naložit, usušit nebo si z něj vyrobit čistý sirup. Možností je hodně a mít tento zdroj podporujících látek vždy po ruce, to není vůbec špatné. Navíc, když ho například čerstvý, nastrouhaný přidáte do sušenek, které se navíc vyrobí z mandlové mouky, tak máte výživnou svačinku na cesty. Zázvorové sušenky s mandlemi rozhodně nezklamou.

button_kupte-zde