Pomůže olivový olej zdraví?

Jedním z nepostradatelných pomocníků v kuchyni jsou i nejrůznější oleje. Ty mají širokou škálu použití. Pomáhají nám při vytváření určitého typu těsta, s jejich pomocí smažíme, nebo jimi zaléváme salát.

Ovšem je také pravdou, že právě naše strava má zásadní vliv na naše zdraví. Přeci jen, staré pořekadlo praví, že jsme to, co jíme. A rozhodně se nemýlí. Proto je jasné, že se vyplatí jíst pokud možno pouze kvalitní potraviny. To si bohužel většina lidí neuvědomuje.

I proto je v současné době v našem jídelníčku tolik smažených jídel. Jistě, rozhodně nejsou pro naše zdraví přínosná, ale rozhodně jim můžeme pomoci. Například tím, že na jejich přípravu použijeme vhodný typ oleje.

Za nejzdravější je v současné době považován ten olivový. Tomu pak rozhodně odpovídá jeho cena, i když podobně jako kterýkoliv jiný produkt jej lze koupit v různých cenových relacích. Záleží pak na nás, který si vybereme.

Otázkou je, zda skutečně olivový olej zdraví prospívá. Přeci jen, takovou má pověst. A je pravdou, že se v něm nachází esenciální mastné kyseliny a jiné tělu prospěšné látky, a to v podstatně větší míře, než v jiných typech olejů. Je tedy jasné, že je z nich zdaleka nejzdravější.

Zde je ovšem třeba podotknout, že záleží především na jeho přípravě. Mnohé z těchto prospěšných látek se totiž teplem ničí, a olej sám tak ztrácí svou hodnotu. I proto se doporučuje především při přípravě studené kuchyně.

Zde je ovšem třeba také poznamenat, že záleží také na konzumovaném množství. Ačkoliv totiž obsahuje tělu prospěšné látky, jako u všeho platí, že důležité je dávkování. Stále se jedná o olej, a pokud jej budeme používat v příliš velké míře, je možné, že se místo zlepšení našeho zdravotního stavu dočkáme zdravotních problémů. Proto bychom jej měli používat uvážlivě. Tak z něj totiž získáme zdaleka nejvíc benefitů. A věřte, že za tu ceno rozhodně stojí jej použít správně.

button_kupte-zde