Posilujeme imunitu

Během podzimu a zimy jsou na imunitní systém člověka kladeny poměrně vysoké nároky. Není divu, každého ohrožují množící se viry a různé bakterie. Pokud spadáte do takové kategorie lidí, kteří svádí neustálý boj o své zdraví, poté rozhodně se vám hodí pár tipů, jak posílit imunitní systém.

  • Pravidelně zařaďte do svého denního programu pohyb nebo sportování. Právě totiž to hodně ovlivní imunitní systém. Samozřejmě není nutné se stát vrcholovým sportovcem, ale stačí i obyčejná procházka a to za každého počasí. To totiž skvěle obranyschopnost těla umí posílit. Venkovní aktivita na čerstvém vzduchu navíc nic nestojí a úžasně prospěje i po psychické stránce.
  • Zdravá strava je dalším velmi důležitým krokem k lepšímu zdraví. Je samozřejmě ideální dodat tělu vitamíny a minerální látky, kterých se zrovna v tomto období moc nedostává. V zimním období se ale moc do konzumace čerstvých plodů ovoce a zeleniny nechce. A otázkou je co s tím? Určitě je dobré se zaměřit na vyvážený jídelníček, ale také můžete nedostatek tohoto zdroje doplnit formou různých doplňků stravy. Tělo si s nimi skvěle poradí.
  • Nápoje, které posílí imunitu, jsou dalšími pomocníky, které je nutné zařadit do svého denního rituálu. Určitě se v tomto období dává přednost teplým čajům a tak výběr vitamínových nebo bylinkových porcí se rozhodně vyplatí. Velmi účinný je například čaj z třapatky nachové, ale tělo podpoří skvěle i šalvěj, mateřídouška, tymián nebo heřmánek. Klasikou je šípkový čaj nebo perfektní účinek poskytne zázvor, rakytník, ale i například
  • Otužování je sice velice účinné, ale ne každý má odvahu se do toho pustit. Je ale pravdou, že nemusíte si hned sekat díru v ledu na rybníce, stačí totiž ve sprše na sebe pustit na pár vteřin studenou vodu a to bude dostačující, alespoň pro začátek.
  • Nezapomínejte na spánek, který by měl být po všech stránkách kvalitní a vydatný, jen tak budete schopni odolávat všem nepříznivým nástrahám.

button_kupte-zde