Proč prosperují prodejny zdravé výživy

Internet je skvělé informační médium, bez jehož existence si stěží dokážeme představit současný život. Pomineme-li jeho zneužívání v podobě dezinformací, špionáže, trestné činnosti a mnoha negativních jevů, umožnil nám nakupovat zboží i v prodejnách zdravé výživy.

Lidé chtějí znát pravdu – kdybychom vytvořili statistiku zájmu o zdravou výživu, dobereme se zajímavých výsledků. Jít nazpět časem až do doby „rozvinuté socialistické společnosti“, kdy v obchodech s potravinami bylo velmi obtížné, až přímo nemožné sehnat čerstvé ovoce a zeleninu, a už vůbec ne výrobky z celozrnné mouky. Prodejny zdravé výživy prosperují hlavně díky zvyšujícímu se zájmu o zdravější alternativu jídelníčku, a to díky lepší informovanosti nejen o obsahu výživných složek potravin, ale i o jejich působení na náš organismus.

Civilizační choroby – nemoci, bolest, utrpení, předčasná úmrtí - to vše je důsledkem současné stresující honičky, kterou lze přezdívat „moderní dobou“. Stres je jednou z hlavních příčin civilizačních chorob, a spolu s ním i celá řada výrobků potravinářského průmyslu, který se stále opírá o nevhodné základní suroviny – bílou necelozrnnou mouku, rafinovaný cukr, ztužené tuky a nadbytek živočišných produktů. Vsadit na celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy, zeleninu a ovoce, pěstované bez pesticidů a herbicidů a vyživované přirozenými hnojivy – v BIO kvalitě znamená působit jak preventivně, tak i podpořit efektivní léčbu.

Vedlejší účinky léků – „bolí tě hlava, vezmi prášek“, je řešení, které ovšem neodstraní příčinu, ale pouze tlumí projevy organismu, který se nás na něco snaží upozornit. V povědomí veřejnosti je však stále silnější tlak na řešení samotné příčiny potíží, a v mnoha případech problém vzniká v nevhodně poskládaném jídelníčku. Synteticky vyráběné preparáty navíc mívají vedlejší efekt, a proto je lepší volbou hledat pomoc v přírodě – a to jak ve formě výživových doplňků, tak i návratem k přirozenější skladbě stravy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení