Proč tolik povyku kolem epsomské soli

Výraz epsomská sůl jste již zřejmě zaslechli. Anebo jste již někde zahlédli termín epsomská sůl koupel. Možná, že vám to připomíná minerální lázeňské karlovarské soli, které se prodávaly již za socialismu. Podoba s lázeňskými koupelovými solemi není náhodná, epsomska sul je totiž vydatný zdroj hořčíku a síry a oba prvky bývají v současném jídelníčku většiny z nás deficitní. Epsomská sůl do koupele je tedy vhodná v rámci léčby i prevence při nedostatku hořčíku i síry v tělesných tkáních, případně při cílené detoxikaci, a koupel epsomské soli lze provádět i několikrát týdně.

Epsomská sul je navíc levná a dobře dostupná a epsomská sůl koupel účinky má natolik prokazatelné, že se stala jedním z nejdůležitějších zdrojů těchto minerálů z hlediska vnější aplikace skrze pokožku. Epsomská sůl cena je položka, která váš rodinný rozpočet nenabourá.

Epsomská sůl koupel dávkování – tak na toto se důkladně zaměřte, aby váš záměr měl skutečně pozitivní ráz. Nedodržet epsomskou sůl dávkování neznamená sice nebezpečí ve smyslu poškození zdraví, ale příliš velký příjem hořčíku může vyvolat náhlý a neočekávaný průjem. Epsomská sůl účinky vykazuje při předávkování velmi silné, a tak stačí ubrat dávku, aby sůl epsomská měla ten správný efekt.